Gazi’de dev karşılaşma

Bölgesel Amatör Lig’de önümüzdeki sezon Kastamonu’yu kimin temsil edeceğinin belli olacağı play out karşılaşması yarın Gazi Stadı’nda Özel İdare KHS ile Tosyaspor arasında oynanacak. Karşılaşma saat 14.00’de başlayacak.

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) bu sezon 39 puan toplayarak başarılı bir sezonu geride bırakan Özel İdare KHS ile Kastamonu 1.Amatör Küme’nin şampiyonu Tosyaspor arasındaki karşılaşmayı yönetmesi için Merkez Hakem Komitesi (MHK) Can Durgut’a görev verdi. Durgut’un yardımcılıklarını ise Batuhan Topçu ve Muhammed Remzi yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi ise Umur Kılıç oldu.

Bölgesel Amatör Lig’de geride bıraktığımız sezon pandemi nedeniyle Özel İdare KHS ve Taşköprüspor takımları yer almıştı. Statü gereği BAL’da ilimizin tek takımla temsiliyet hakkının bulunması nedeniyle ligdeki sıralamada Özel İdare KHS’nin altında kalan Taşköprüspor direkt olarak 1.Amatör Küme’ye düşmüştü. Özel İdare KHS de üst lige çıkma şansını kaybedip ligi ikinci sırada bitirdiği için yeni sezonda yeniden temsiliyet için play out maçı oynama hakkı elde etti.

1.Amatör Lig’de Ormanspor’u finalde mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Tosyaspor ise geçmişte yaşadığı Bölgesel Amatör Lig yıllarına yeniden dönmek istiyor. Büyük bir çekişmeye sahne olması beklenen karşılaşmaya taraftarın da ilgisinin fazla olması bekleniyor.