“Geçen yıl kaçan kupayı getirmek istiyoruz”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) aldığı Play-Off kararını değerlendirdi.

TFF’nin yerinde bir karar aldığını söyleyen Ahmet Yıldırım, “İstediğimiz karar çıktığı için en iyi şekilde hazırlanıp Play-Off’ta final oynamak ve bu şehre geçen sene kaçırdığı kupayı getirmek istiyoruz” dedi.

‘Bu kararla en azından oyuncuların emekleri zayi olmadı’ diyen Yıldırım, “Sezon başında kurulan takım düşmemek üzerine kurulan bir takımdı. Bu kararla en azından oyuncuların emekleri zayi olmadı. Play-off oynatma kararının çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. İstediğimiz karar çıktığı için en iyi şekilde hazırlanıp Play-Off’ta final oynamak ve bu şehre geçen sene kaçırdığı kupayı getirmek istiyoruz. Kastamonu’ya çifte bayram yaşatmak istiyoruz. Var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

“ALT LİGLERE ÖNEM VERİLMELİ”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, alt liglere önem verilmesi gerektiğini belirtti.

Oyuncuların en iyi çıkış yapacağı liglerin alt ligler olduğunu ifade eden Yıldırım, şunları söyledi:

“Çünkü genç oyuncular bu liglerde oynama şansı daha çok buluyor. Bu nedenle oyuncuların üst liglerde oynama şansı daha fazla olabilir. Bunlardan bir tanesi de bizim takımımızda oynayan Metincan Cici. Kendisini bir üst ligden bir çok takım isteyebilir ama onun hedefi Süper Lig. Süper Lig’den iki tane takım var ikisi de büyük bir takım. Bu iki takım play-off maçlarını izlemeye gelecekler. İnanıyorum ki gösterdiği performans onu 1. Lig değil Süper Lig’e taşıyacak. Artık bütün mücadelesi, çalışması ona göre olacak. Bu takımlardan biri Galatasaray biri de Beşiktaş. İnşallah onun için iyi olur.”