“Geçmişe perde çekilmek isteniyor”

KRT TV’nin, Kürşat Ayvatoğlu olayının konu edildiği  “Şimdiki Zaman Siyaset” programına canlı bağlantı ile katılan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Soylu, Dağ ve Babaş’ınaçıklamalarının çeliştiğini öne sürdü ve “Ayvatoğlu olayında geçmişe perde çekilmeye çalışılmakta, tepeden aşağıya derinleşmiş bu saadet zincirinin kopmaması için gayret sarf edilmektedir” dedi ve bu dönemdeki iş ve işlemlerin incelenmesi gerektiğini söyledi.

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, KRT TV’de yayınlanan “Şimdiki Zaman Siyaset“ programında Kürşat Ayvatoğlu olayı ile ilgili konuştu.

Gürkan Hacır’ın sunduğu, gazeteciler Uğur Dündar, İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş ve Elfin Tataroğlu’nun katıldığı programda Hikmet Erbilgin şunları söyledi;

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu olayı 2018 yılına bağladı. AKP Genel Merkezi ile bir ilişki kurulmasını istemiyor. Belediye eski başkanı Tahsin Babaş da yaptığı açıklamada 2019’dan sonra Hamza Kürşat Ayvatoğlu’nun paralı pullu işlere girişmiş olabileceğini belirtti. O da olayın kendi dönemiyle ilişkilendirilmesini istemiyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mu yoksa Kastamonu eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş mı yalan söylemektedir? Kastamonu halkı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına mı yoksa Tahsin Babaş’a mı inanmalıdır? Ayvatoğlu olayında geçmişe perde çekilmeye çalışılmakta, tepeden aşağıya derinleşmiş bu saadet zincirinin kopmaması için gayret sarf edilmektedir. Ayvatoğlu’nun kısa sürede nasıl zenginleştiğinin ve böyle lüks bir hayat nasıl sürdüğünün ortaya çıkarılması için mutlaka Kastamonu Belediyesi’nin AKP dönemindeki iş ve işlemlerinin incelenmesi gerekiyor.”