Gedik’ten pazar güvencesi

Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücel Gedik, koronavirüsün yayılmasına karşı alınan önlemlerin hal ve pazarlarda da sürdüğünü belirtti.

Gedik, uygulanan önlemlerle ilgili şunları söyledi:

“Hal ve pazarlarımızda Belediye Başkanlımız, Zabıta Müdürlüğümüz görevlileri ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önceki gün Kuzeykent Pazarında ve Salı günü kurulan Salı Pazarında da dezenfekte çalışmalarını pazar öncesi yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Amacımız bu virüse karşı önlemleri almak, esnaf ve müşterilerimizin de gönül rahatlığı ile alışveriş ve satışlarını yapabilmeleridir. Pazarlarda eldiven ve maske dağıtımı zabıta görevlilerimizce yapılmakta, bir metre aralığı uygulanmakta ve görevlilerce gerekli bilgilendirmelerde sık sık yapılmaktadır.

Pazarların dezenfekte edilmesine, maske ve eldiven dağıtılmasına, gerekli bilgilendirmelerin yapılmasına büyük katkı ve destek veren Belediye Başkanımız Opr. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’na, Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Yurt’a, Başkan Yardımcılarımıza, Zabıta Müdürümüz Ahmet Üstün Göksoy başta olmak üzere diğer çalışanlarına da Odamız adına çok teşekkür ediyoruz.

Pazarlarımıza esnaf ve vatandaşlarımız güvenle gelebilir, alışverişlerini de yapabilirler. Şu anda gerekli görülen uygulamalar ve kurallar yerine getirildiğinde bir sıkıntı da yaşanmayacağına da inancımız tamdır. Biz bu konuda üzerimize düşeni fazlası ile de yapmaya devam ediyoruz, gerekli kontrolleri de sık sık yapıyoruz.”

Gedik ayrıca büyük özveriyle gecesini gündüzüne katan tüm sağlık çalışanları kutladığını, başarılar dilediğini ve teşekkür ettiğini söyledi. CM