Genç balıkçıdan iyi haber

Cide’de teknesine dolanan ağları kurtarmak için dalış yapan ve sonrasında arkadaşları tarafından baygın durumda denizden çıkarılan 30 yaşındaki balıkçı Cihan Yemsel, tedavisi sonrasında taburcu edildi.

Cide’de Kasım ayı başında meydana gelen olayda, denize serdiği ağların kayığına dolanması sonrası Denizkonak Köyü Balıkçı Barınağı’na gelen Cihan Yemsel, burada kayığın altına dalış yaparak takılan ağları kurtarmak istedi. Genç balıkçı uzun süre daldığı yerden dışarı çıkmayınca durumdan şüphelenen yanındaki arkadaşı da suya dalarak Cihan Yemsel’i takıldığı yerden çekerek dışarı çıkardı.

Ağız ve burnundan kanlar gelen genç balıkçı Kastamonu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ve yoğun bakımda tedavi altına alındı. Yklaşık 10 günlük yaşam savaşını kazanan Cihan Yemsel, taburcu olarak dostlarını sevindirdi.

Cide’de geçtiğimiz aylarda ise Ümit Karayel isimli balıkçı aynı şekilde teknesine dolanan ağları çıkarmaya çalıştığı esnada boğulma tehlikesi geçirmiş, 25 günlük yaşam savaşını kaybederek hayata veda etmişti.