Genç Musa’ya pusu kurşunu

  • Candaroğulları Mahallesi’nde cumartesi günü sabaha karşı meydana gelen olayda 27 yaşındaki Musa Turan adlı genç, başından vurulmuş olarak bulundu.
  • Polis, çevredeki güvenlik kamera görüntülerinden de yola çıkarak olayı gerçekleştirmiş olabileceğini düşündüğü bir kişinin kimliğini tespit etti. Şüpheli şahsı yakalama çalışmaları sürürken, Musa Turan ise memleketi Küre’de toprağa verildi.

 

Candaroğulları Mahallesi Şehit Serkan Meşe Sokak (Cezaevi alt kesimi) üzerinde cumartesi günü sabah saatlerinde meydana gelen olayda 27 yaşındaki Musa Turan adlı genç başından vurulmuş olarak bulundu.

Sabaha karşı saat 3-4 sularında meydana geldiği tahmin edilen olayda Musa Turan’ı öldüren kişiyi yakalamak için Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Çevredeki tüm güvenlik kamera kayıtlarını da incelemeye alan ekipler, olayı gerçekleştirdiğini düşündükleri kişinin kimliğini tespit etti. Şahsı yakalama çalışmaları sürüyor.

Küre Etibakır AŞ’den emekli Recep Turan ve Azize Turan’ın oğlu, Küre Devlet Hastanesi’nde görevli İsa Turan ve Hatice Bakar’ın kardeşi, AK Parti Küre İlçe  Başkanı Şaban Turan’ın da yeğeni olan Musa Turan’ın cenazesi cumartesi günü akşam Küre Akşemseddin Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine Küre Belediye Başkanı Salih Turan, siyasi parti ve STK temsilcileri ile Turan ailesinin yakınları katıldı.