Gençlik Spor’dan 4 yatırım

İnebolu Yolu kenarındaki belediye arazisine spor salonu yapacak olan Bakanlık, Belediye’nin Kuzeykent Gölpark projesini uygulayacağı alana da at binicilik tesisi ile iki spor salonu inşa edecek.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ı ziyaretinde sunduğu talep dosyalarının karşılığını almaya başladı.

Yeni spor salonu

İnebolu yolu üzerinde İstikbal Mobilya’nın bitişiğindeki belediye arazisi üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak spor salonuna onay çıktı. İnşaatın kısa süre içinde başlaması bekleniyor.

Gölpark’ın spor tesisleri Bakanlık’tan

Belediye Başkanı Babaş’ın Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ı ziyaretinde talep ettiği, Gölpark projesinde yer alan spor tesislerinin Bakanlık tarafından inşa edilmesi isteği kabul gördü. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kastamonu Belediyesi’nin Kuzeykent’te uygulayacağı Gölpark projesi içinde yer alan at binicilik tesisi ile 2 spor salonunun yapımını üstlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projeye katkısının önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Babaş, “Gölpark projemize start vereceğiz” değerlendirmesinde bulundu.