Gerekçe “veri”ymiş!

  • Bugün tekrar görüşülecek

KAS-GEG Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, THY’nin Yurtiçi Satış Başkanı Emre Menevşe ile yaptığı görüşmede, Kastamonu uçuşlarının başlatılmama gerekçesiyle ilgili sorusuna “Biz verilerle hareket ederiz” yanıtı aldı.

Menevşe, kendisine ilimizin bu konudaki talebi ve hassasiyeti konusunda detaylı bilgi veren Küçükşabanoğlu’na, Kastamonu ile ilgili durumu yeni bir değerlendirme yapılması amacıyla bugün yapılacak toplantıda gündeme getireceğini söyledi.

Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KAS-GEG) Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, THY’nin Kastamonu uçuşlarını başlatmama sorunun “veri” kaynaklı olduğunun gözüktüğünü söyledi.

Konuyla ilgili olarak THY’nin Yurtiçi Satış Başkanı Emre Menevşe ile yaptığı görüşmede öncelikle Kastamonu uçuşlarının başlatılmayıp neden sürekli ertelenişini öğrenmek istediğini ve “Biz verilere göre hareket ederiz” yanıtı aldığını belirten Küçükşabanoğlu, Kastamonu’nun bu konudaki hassasiyetini ve taleplerini Menevşe’yeanlatma fırsatı bulduğunu kaydetti.

İstanbul’daki Kastamonulu nüfusundan havalimanı değişikliğine ve uçuş saatlerine kadar farklı göstergelerle yeni bir değerlendirme yapılabileceğini dile getirdiğini ifade eden KAS-GEG Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, “Sayın Menevşe, kendisine aktardığım bilgiler sonrasında Kastamonu’nun durumunu yarın (bugün) yapılacak toplantıda yeniden gündeme getireceğini söyledi. Bu görüşmeden olumlu bir sonuç çıksa dahi uçuşların ağustos ayından önce başlayamayacağı bilgisini de edindim. Yukarıdan özel bir direktif gelmediği sürece, veriler üzerinden yapılacak değerlendirmenin sonucuna bağımlı olduğumuzu söyleyebilirim” dedi.