Gergin geçen derbi Özel İdare KHS’nin

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden iki temsilcimiz 15’inci haftada Gazi Stadı’nda karşı karşıya geldi. İlk dakikadan itibaren tansiyonun hiç düşmediği karşılaşmayı Özel İdare KHS, Sefa Furkan Karkacıoğlu’nun attığı golle 1-0 kazandı.

Karşılaşmada toplam 6 kırmızı kart çıktı. Taşköprüspor’da antrenör Cengiz Bayar, yardımcı antrenör Emrah Çofa ve yedek kulübesinden bir oyuncu, sahadaki isimlerden ise Salih Kazan ve kaleci Ertuğrul Furkan kırmızı kart gördü. Özel İdare KHS’de ise Fatih Dumlu kırmızı kart gören isim oldu.

Özel İdare KHS, bu galibiyetle önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Lig’de yeniden Kastamonu adına mücadele etmek için büyük bir avantaj elde ederken, gruptaki şampiyonluk şansını ise devam ettirdi.

Maç boyunca saha içinde ve saha dışında yaşanan gerginlik, maç sonrasında da devam etti. İki takım oyuncuları maç sonunda da birbirine girdi ve güvenlik güçlerinin müdahalesi ile sakinleştirildi.

Karşılaşmanın ilk devresinde 38’nci dakikada yaşanan bir pozisyon sonrasında Taşköprüspor’da Salih Kazan, rakip oyuncuya kafa attığı gerekçesiyle direkt kırmızı kart gördü. Daha sonra yaşanan arbedede ise Özel İdare KHS’de savunma oyuncusu Fatih Dumlu kırmızı kart gördü. Bu dakikada Taşköprüspor teknik heyetinden antrenör Cengiz Bayar ve yardımcı antrenör Emrah Çofa da kırmızı kart görerek tribüne gönderildi. İlk yarı 0-0 sona erdi.

İkinci yarıda oyuna giren Erdi Köksal, 72’nci dakikada kaleci Abdulkadir’in uzun pasında Taşköprüspor kalecisi Ertuğrul ile karşı karşıya kaldı. Ertuğrul’un ceza sahası dışındaki müdahalesinde Erdi yerde kaldı. Hakem kaleci Ertuğrul’u da kırmızı kartla oyun dışı bıraktı ve Taşköprüspor sahada 9 kişi kaldı.

Karşılaşmanın son bölümlerinde her iki takım da golü bulmak için büyük mücadele ortaya koydu. 90+1’nci dakikada Özel İdare KHS, Sefa Furkan Karkacıoğlu’nun kaydettiği kafa golüyle karşılaşmanın skorunu belirledi. Bu sonuçla Özel İdare KHS puanını 32’ye yükseltti. Taşköprüspor ise 29’da kaldı.