Gezici Festival 6. kez Kastamonu’da

Çeyrek asırdır yolculuğuna devam eden Gezici Festival bu yıl altıncı kez Kastamonulu sinemaseverlerle buluşuyor. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Ankara Sinema Derneği tarafından organize edilen, Kastamonu Üniversitesi ve Medya İletişim Topluluğunun ev sahipliğinde düzenlenen festivalin Kastamonu ayağı 9-12 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.

Tümü ücretsiz olan Gezici Festival’in gösterim ve söyleşileri Kastamonu Üniversitesi Ahmed Yesevi Konferans Salonu’nda yapılacak. Geçtiğimiz yıllarda büyük ilgiyle karşılanan Gezici Festival’in Kastamonu ayağını akademik danışmanlığını Doç.Dr. Ersoy Soydan’ın yaptığı Kastamonu Üniversitesi Medya ve İletişim Topluluğu organize ediyor. Günlerdir afişlerle süslenen Kastamonu artık bir gelenek haline gelen dört günlük sinema şenliğini bekliyor.

Festivalin Kastamonu ayağı 9 Aralık saat 17.00’da Hollandalı piyanist Daan Van Den Hurk’un canlı müziği eşliğinde ve Jay Weissberg’in sunumuyla Çatışan Arzular adlı sessiz filmle başlayacak.

10 Aralık Salı günü saat 10.30’da yönetmen Murat Çevik’in katılımıyla Aidiyet filmi gösterilecek. Günün takip eden gösterimlerinde saat 12.30’da yine yönetmen Cenk Ertürk’ün katılımıyla Nuh Tepesi, saat 15.00’da piyanist Daan Van Den Hurk’un canlı müziği ve Jay Weissberg’in sunumuyla İmparatorluk Kalıntısı, saat 17.00’de yönetmen Özkan Yılmaz’ın  ve oyuncu Emrullah Çakay’ın katılımıyla Soluk filmleri izlenecek.

11 Aralık Çarşamba günü saat 10.30’da Çekya çocuk filmlerinin gösterimi yapılacak. Saat 12.30’da Jay Weissberg’in sunumuyla Gecenin Sıcağında, saat 15.00’da yönetmen Kıvanç Sezer’in katılımıyla Küçük Şeyler, saat 17.00’da yönetmen Ali Özel’in katılımıyla Bozkır filmlerinin gösterimleri yapılacak.

Festivalin son günü olan 12 Aralık Perşembe günü ise saat 10.30’da Kız Kardeşler, saat 12.30’da Doğruyu Seç, saat 15.00’da Bir Köpeğin Fantastik Hikayesi, saat 17.00’da Görünmez Yaşam filmleri izleyiciyle buluşacak. Festival kapsamında ünlü yönetmen Zeki Demirkubuz’un da bir söyleşisi olacak.