GMG KSK Başkanı Aygün: “Sağlam adımlarla üst lige çıkacağız”

GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, twitter üzerinden katıldığı bir programda gündeme ve gelecek hedeflere dair açıklamalarda bulundu. Altligler’den Abdullah Akgül’ün sorularını yanıtlayan Enes Ege Aygün, Kastamonu’yu bir futbol şehri yapmak gayesi içerisinde olduğunu söyledi.

İl takımlarının üst liglerde yer almasını arzu ettiğini söyleyen Enes Ege Aygün, “Ülke futbolunun kurtuluşu il takımlarının başarılı olmasındadır. Kastamonu’yu bir futbol şehri yapmak gayem ve hedefim var. Başarmak istiyorum” dedi.

“Fenerbahçe başkanı olmak istiyorum” sözüne de açıklık getiren Aygün, “Bu ifadeyi direkt olarak böyle söylemedim. ”İlerleyen süreçte Fenerbahçe başkanı olmayı düşünür müsünüz? ” diye bir muhabir sordu. Ben de Fenerbahçe olarak kısıtlamayayım, gerekli donanımı sağladığımızda TFF başkanı da oluruz dedim” diye konuştu.

Sağlam adımlarla üst liglere çıkacaklarını da söyleyen Aygün, “Kastamonuspor’u üst liglere taşımak, sağlam bir oluşumla yola devam etmek en büyük gayem. Hedefim de ideallerim de Kastamonuspor’u üst liglere sağlam adımlarla çıkmak. Transfer tahtasını açmamız için 6,5 Milyon TL’ye ihtiyacımız vardı. Açabilirdik ama ben başkan olduktan sonra Ahmet Yıldırım hocamızla konuştum ‘Transferin kapanmasına iki gün kaldığı için iyi oyuncu bulunmuyor, buradaki aile ortamını da bozmayalım’ dedi. Biz takıma geldiğimizden beri yaklaşık 10 Milyon TL harcadık eski borçlara. Biz projeyle gitmek istiyoruz. Planımızı projemizi çizeceğiz ve vura vura üst lige gitmek için uğraşacağız. Kastamonulu hemşehrilerimizden şu süreçte çok bir yardım gelmiyor açıkçası. Yükün büyük kısmı omuzlarımızda. Ama Kastamonulu büyüklerimiz duyarsız kalmaz, yanımızda olacaktır. İl takımız sonuçta. İlde 400 bin kişiye, İstanbul’da 2 Milyon Kastamonulu’ya hitap ediyoruz. Bu otomatikman üstünde stres ve baskı oluşturuyor. Yaşla pek alakası yok. Stres ve baskı konumumuzdaki kişilerde olur” dedi.

Stat konusuna da değinen Aygün, “Kastamonuspor’un stadı yok. Stat yapmamız gerekiyor, burası profesyonel kulüp. Kastamonu’ya mevcut stat yakışmıyor. Daha iyi stat yapacağız ilerleyen süreçte inşallah. Ama ilk başta önceliklerimizi halletmemiz gerekiyor” dedi.