Göl mezunları yarın 20. kez buluşuyor

Pandemi nedeniyle iki yıldır geleneksel buluşmalarını gerçekleştiremeyen Göl Köy Eğitmen Kursu, Göl Köy Enstitüsü, Göl İlköğretmen Okulu, Göl Öğretmen Lisesi, Göl Anadolu Öğretmen Lisesi mezunları, Göl Eğitim Kurumları Mezunları Vakfı Yönetim Kurulunun çağrısıyla, 27 Mayıs 2022 Cuma günü, yani yarın Kastamonu’da buluşma kararı aldı.

Mezunlar, yarınKastamonu Jandarma Komando Eğitim Alayı içinde bulunan okullarını ziyaret ederek, anılarını tazeleyip, hasret giderecekler.

Göl mezunları yine yarın saat 14.00’te Saatçiler Konağında, 1 Nisan 1938 tarihinde Köy Eğitmen Kursu olarak öğretime başlayan, sırasıyla Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu ve Öğretmen Lisesi adlarıyla 1976 yılına kadar eğitmen ve öğretmen yetiştiren, 2000 yılına kadar da işlevini sürdüren, tarihi dokusunu bugüne dek koruyan okullarının bu yolculuğunu bir sunumla ve “Yolu Göl Köy’den Geçenlere Selam Olsun” adlı fotoğraf sergisinde izleyecekler.

Halka açık olarak gerçekleştirilecek sunum sonrasında, Öğretmen Yetiştirme Düzeni ve Eğitim Programlarının dünü, bugünü ve geleceğini tartışacak olan mezunlar, önerilerle birlikte hazırlanacak tutanağı ilgili kurumlarla paylaşacaklar.

Akşam yemeğinde birlikte olacak mezunlar, 21. buluşmanın yer ve tarihini de kararlaştıracak.

Göl mezunları Cumartesi günü ise rehber eşliğinde Kastamonu merkez ve yakın çevresinin tarihi, turistik yerlerini gezecek.