“Gözümüz kulağımızsınız”

  • Mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısında bir araya gelen Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, “Muhtarlarımız mahallelerdeki gözümüz kulağımız. Bizler şehrimizin sorunlarını muhtarlarla birlikte yapacağımız istişareler ve çalışmalarla çözeceğiz. Kastamonu’ya hizmet için varız. Ortak akılla çalışarak inşallah sorunların üstesinden geleceğiz” dedi.

 

Belediye Başkanı  Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, merkez mahalle muhtarları ile istişare toplantısında bir araya geldi.

Mahallelerin sorunlarını çözme, ihtiyaçlarını ve taleplerini daha hızlı bir şekilde karşılama hedefiyle düzenlenen toplantıda MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin, belediye başkan yardımcıları Mehmet Yurt, Nuray Çolak, Serkan Bahçacıoğlu ve Belediye Meclis üyesi Selçuk Yılmaz da yer aldı.

Mahallelerin ihtiyaçlarında muhtarların tespitlerinin çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “Muhtarlarımız olarak sizler bizim mahallelerdeki gözümüz kulağımızsınız. Bizler şehrimizin sorunlarını sizlerle birlikte yapacağımız istişareler ve çalışmalarla çözeceğiz. Mahallelerimize ziyaretlerimizi de daha sık bir şekilde gerçekleştirerek hem sizlerle hem de hemşehrilerimizle bir arada olacağız. Biz Kastamonu’ya hizmet için varız. Ortak akılla çalışarak inşallah sorunların üstesinden geleceğiz” dedi.

VAKALAR KONUSUNDA UYARI

Koronavirüs salgını ile ilgili de bazı uyarılarda bulunan Başkan Vidinlioğlu, “Vakalar yeniden yükselmeye başladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada da gördük ki hasta sayısı iyileşen sayısını aştı. Bu konuda sizlerden ricam mahalleliyi daha fazla bilinçlendirin, bilgilendirin. Hepimizin çok dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor. Özellikle hastaların yüzde 60’ında belirti göstermemesi yanıltıcı bir durum oluyor. Bu durumda farkında değilsiniz ama taşıyıcılık yapıyorsun. Bulaştırma riski fazla. O sebeple tedbirlere çok sıkı şekilde uyalım” ifadelerini kullandı.

Mahalle muhtarlarının görüşlerini, taleplerini ve önerilerini de dinleyen Başkan Galip Vidinlioğlu, mahalle ziyaretlerini sıklaştıracağını yineledi ve sorunların hızlı çözümü noktasında çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.