GSM’ciler! Bir de bu yana baksanız

“Türkiye’nin her noktasından çeker” sloganı reklamlarda hoş duruyor

Köylerinde cep telefonu çekmiyor

Vatandaşlar, Telefonla konuşmak için 2 kilometre sinyal çeken yere çıkıyorlar

Ekinci, “Ülkemizde her şey gelişiyor, yeniliklerle buluşuyoruz ama şu anda 1950’lerde değiliz sene 2022,  2023 yılına da bir şey kalmadı”

Aral, “Teknoloji çağında teknolojiyi ve telefonumuzu kullanamıyoruz. Telefon çekmediği için hemşehrilerimiz işlerini de takip edemiyor. Ciddi bir mağduriyet var”

Hanönü Kayabaşı Köyü ve Mahallelerinde, Küre İğdir Köyü, Koz Köyü, Bürüm, İmralı Köyü Kuztarla Mahallelerinde cep telefonları şebeke sinyal almaması üzerine vatandaşlar köyünden evlerinden dışarı çıkarak en az 1,5 – 2 kilometre sinyal şebeke çeken yere kadar yürümek ve gitmek zorunda kalıyor.

Hasan Ekinci

Hanönü Kayabaşı Köyü’nden Hasan Ekinci, “ GSM operatörlerinin şebekeleri çekmediğinden cep telefonuyla görüşme yapmak için 1, 5 – 2 kilometre mesafede, yüksek bir noktaya çıkıyoruz. Köylü hemşehrilerimiz telefon görüşmesinin ardından tekrar evlerine dönüyor. Yaşadığımız iletişim sorununun acilen çözülmesini istiyoruz. Köyümüzde telefon çekmiyor, köyümüze misafir gelince utanıyoruz. Dilekçeler verdik, imzalar topladık ama olmadı. Köyümüzde artık telefonun çekmesini istiyoruz, bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapalım. Köylerimizin şebeke sorununa bir çözüm istiyoruz. Önemli bir durumda ana babalarımızla ulaşamıyoruz, acil bir durum olsa telefon açamıyor, ulaşamıyoruz. Köyümüze verici konulması telefonların artık çekmesini istiyor.

Ülkemizde her şey gelişiyor, yeniliklerle buluşuyoruz ama şu anda 1950’lerde değiliz sene 2022,  2023 yılına da bir şey kalmadı. Artık yaşadığımız sorun ve mağduriyetimizi çözün. Devlet büyüklerimizi, yetkililerimizi göreve davet ediyorum” dedi.

Ömer Aral

Küre İğdir Köyü Muhtarı Ömer Aral da, “Küre İğdir Köyü, Koz Köyü, Bürüm, İmralı Köyü Kuztarla Mahallelerimizde telefon çekmiyor. Bu yüzden de büyük sıkıntı yaşıyoruz. Teknoloji çağında teknolojiyi ve telefonumuzu kullanamıyoruz. Telefon çekmediği için hemşehrilerimiz işlerini de takip edemiyor. Ciddi bir mağduriyet var, bu konuda ilgili kişilerin sorunu acilen çözmelerini talep ediyoruz.”

Cengiz MUHZİROĞLU