GSTF’den akademik yayın

“Otuzyedi Sanat ve Tasarım Dergisi” Yayın Hayatına Başladı

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin bilimsel hakemli dergisi “Otuzyedi Sanat ve Tasarım Dergisi” yayın hayatına başladı.

Genel yayın yönetmenliğini Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF) Dekanı Prof. Erol Yıldır, editörlüğünü ise Dr. Öğr. Üyesi Elçin Ergin Talaka’nın üstlendiği “Otuzyedi Sanat ve Tasarım Dergisi” 2022 yılının Mayıs ayı itibariyle yayın hayatına başladı.

İlk sayısı Haziran 2022 döneminde yayınlayacak olan Otuzyedi Sanat ve Tasarım Dergisi; sanat ve tasarım alanında araştırma yapan bilim insanları arasında bir paylaşım ve tartışma ortamı yaratmayı, aynı zamanda sanat ve tasarım ile ilgili disiplinlerarası makaleleri okuyucular ile buluşturan ortak bir akademik platform oluşturmayı amaçlıyor.

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi tarafından yılda iki kez, Haziran ve Aralık aylarında yayımlanacak olan dergi “Uluslararası Akademik Hakemli Dergi” statüsünde. Dergi ayrıca, açık erişim felsefesine uygun olarak faaliyet gösterecek.

Otuzyedi Sanat ve Tasarım Dergisi’ne, Plastik Sanatlar, Fonetik Sanatlar, Grafik Tasarım, Sahne Sanatları, Görsel İletişim Tasarımı, Sanat Eğitimi, Sanat Tarihi, İç Mimari, Sanat Felsefesi ve Sosyolojisi, Geleneksel Türk Sanatları ve Endüstriyel Tasarım konu başlıklarında makaleler kabul edilecek.