Hac şehitlerimizi uğurladık

Kutsal topraklarda yaşanan ve yüzlerce kişinin can verdiği izdiham faciasında kaybettiğimiz Hacı Enver karaküleh ve Hacı İsmail Muzır, dün kılınan gıyabi cenaze namazlarıyla uğurlandı.
Şehrimizin tanınan ve sevilip sayılan siması Hacı Enver Karakülah için Nasrullah Camii’nde dün cuma sonrası kılınan gıyabi cenaze namazına katılım yüksek oldu.
Hacı Enver Karakülah’ın vasiyeti üzerine yakın arkadaşı Kuyudibi Tabaklar Cami imamı Necati Kömleksiz’in kıldırdığı gıyabi cenaze namazına çok sayıda Kastamonulu katıldı.
Cenaze namazını kıldıran Kömleksiz, “Yakın arkadaşım Enver Karakülah ile daha önceden yaptığımız görüşmelerimizde kim önce vefat ederse cenaze namazımızı o kıldırsın diye birbirimize vasiyet etmiştik. Enver Karakülah’in cenaze namazını kıldırmak bana nasip oldu. Şu anda çok yakın bir arkadaşımı kaybettiğim için çok üzgünüm. Takdiri ilahi böyleymiş, mekanı cennet olsun. Ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.
Cenaze töreninde Enver Karakülah’ın kardeşi Niyazi Karakülah, oğulları Baki, Atilla ve Bilal Karakülah ile Hacı Hikmet Çapar’ın torunu taziyeleri kabul etti.
Büyük katılımı gerçekleştiği gıyabi cenaze törenine AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı ve bazı İGM üyeleri, işadamı ve siyasetçi Hayati Hamzaoğlu, TAŞIKO Başkanı Ahmet Sarıahmetoğlu, Özel Anadolu Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Celal Civcioğlu, Parti İl Başkanları ve Yöneticileri, Partililer, eski AK Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Feridun Öztürk, işadamları, muhtarlar, STK temsilcilerinin de aralarında olduğu çok sayıda hemşerimiz katıldı.
Hacı İsmail Muzır için de dün Başören Köyünde cuma sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı.
Faciada kaybettiğimiz 78 yaşındaki Hacı Hikmet Çapar için daha önce Aşağı Ayvalı Köyünde gıyabi cenaze namazı kılınmıştı.