Hacıbey’de feci kaza

KASTAMONU'DA İKİ OTOMOBİLİN ÇARPIŞMASI SONUCU MEYDANA GELEN TRAFİK KAZASINDA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 10 KİŞİ YARALANDI. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)
  • Tatil için Sinop’a giderken evde unuttukları kredi kartını almak için dönüş yapan ailenin bulunduğu otomobil ile İstanbul’dan Sinop’a gitmekte olan gurbetçi aileyi taşıyan otomobil Hacıbey kavşağında çarpıştı.
  • Yadigar İsmailoğlu ve 16 yaşındaki oğlunun can verdiği 9 kişinin da yaralandığı kazanın, kavşaktaki trafik ışıklarının sinyalizasyondan normale dönmesine yaklaşık 10 dakika kala meydana gelişi de olayın bir diğer acıayrıntısı oldu.

 

Cumartesi sabahı Hacıbey kavşağında 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen feci trafik kazasında iki kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı.

İdris İsmailoğlu’nun (19) kullandığı 37 SK 510 plakalı otomobil, Kastamonu-Taşköprü karayolu Hacıbey kavşağında, Hüseyin Demirsoy (55) idaresindeki 34 LP 1387 plakalı otomobille çarpıştı.

Kazada, Yadigar İsmailoğlu (49) olay yerinde, 16 yaşındaki oğlu, Endüstri Meslek lisesi öğrencisi Semih Demiroğlu ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Sürücülerin yanı sıra araçlardaki Tülin (28) ve Elif EslemKebelioğlu (5), Muhammet İlgeç (18) ile Nurdan (53), Saliha (43), Kaan (18) ve Merve Demirsoy yaralandı.

Adeta can pazarının yaşandığı kaza yerine çok sayıda ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi.  Kaza sonrası olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, etrafa savrulan malzemeleri topladı.

Sağlık ekipleri tarafından kentteki hastanelere kaldırılan yaralıların tedavileri sürüyor.

Öte yandan, kaza güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Kayıtlarda, 2 otomobilin trafik ışıkları bulunan kavşakta çarpışması ve daha sonra araçlardan birinin adeta bir uçak gibi havalanıp elektrik direklerine çarptıktan sonra devrilmesi yer alıyor.

YOLDAN DÖNMÜŞLER

İki kişinin can verdiği otomobilde bulunanların Sinop’a tatile gitmek için yola çıktıkları, unuttukları kredi kartını almak için aile reisini bir benzinlikte bırakıp eve dönmekte oldukları öğrenildi.

TRAFİK IŞIKLARI

Feci kaza, Hacıbey kavşağındaki trafik ışıklarının sinyal modundan dur-geçli normal moda dönmelerine yaklaşık 10 dakika kala meydana gelişi de bir diğer acı ayrıntı oldu.