Hakan Günal’dan Siofok değerlendirmesi; “İmkansız değil”

Kastamonu Belediyespor antrenörü Hakan Günal, yarın oynanacak olan Avrupa Hentbol Federasyonu çeyrek final ikinci karşılaşması öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Macar ekibi Siofok KC Hungary takımının güçlü bir ekip olduğuna dikkat çeken Günal, turun çok zora girdiğini ancak galibiyetin imkansız olmadığını söyledi.

Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ve rakip takımın 9 farklı üstünlüğüyle sona eren karşılaşma hakkında değerlendirmelerde bulunarak konuşmasına başlayan Hakan Günal, şunları söyledi:

“Hafta sonu oynadığımız maç, bizim beklemediğimiz bir sonuçla bitti. Rakibimizin kuvvetli olduğunu biliyorduk, karşılaşmanın da zor olduğunu biliyorduk ama en azından kendi evimizde galip gelmek istiyorduk, bunun için sahaya çıkmıştık. İlk 10 dakikadaki direncimiz maalesef 60 dakikaya yayılamadı. Maçı 3’e bölecek olursak ilk 10 dakika, aradaki 25 dakikalık bir süreç ve son dakikalar. Son 20 dakikadaki ve ilk 10 dakikadaki oyunumuzu tüm zamana, tüm maça yaymamız gerekiyordu. Maalesef olmadı. Özellikle gol bulduğumuzda veya topları kaptırdığımızda geri dönüşlerimiz sanki kalabalık gibi gözükse de bu sefer alan paylaşımında sıkıntılar yaşadık. Bunun sonucunda da tam saymadım ama 20’nin üzerinde hızlı hücumdan gol yedik. Bu çok büyük bir rakam. Totalde 38 gol yediğimizi düşünürsek 5’inin de 7 metre atışından olduğunu düşünürsek eğer bu gollerin 20’si hızlı oyundan kaynaklanıyorsa yerleşik savunmada kötü işler yapmamışız demektir

“GALİP GELMEK İMKANSIZ DEĞİL”

Çok zor bir maça gidiyoruz. Tur anlamında çok ümitli değiliz gerçekçi olmak gerekirse. Ama galip gelmek ise imkansız değil. Sporun içerisinde çok büyük sürprizler var, bana göre bu maç da benim için çok büyük sürpriz oldu. Bu kadar fark olmaması gerekiyordu. Totalde yaptığımız 45 kritik hatamız var. Arkadaşlarıma bunları da söyledim, bunların sorumlusu benim. Demek ki iyi motive edememişim, demek ki iyi anlatamamışım. Umarım Macaristan’daki maçta en azından ülkemize galibiyetle döneriz. Ben arkadaşlarımı ortaya koydukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum, çünkü bir ara 13 sayıya kadar fark çıktı. 13 farka rağmen halen maçı bırakmamaları, skoru ve farkı azaltmaya çalışmaları, ortaya koydukları mücadele her takımın ve her oyuncunun yapamayacağı şeylerdi. Bu anlamda bizlere iyi mesajlar verdiler. Umarım Macaristan’daki maçta 60 dakika boyunca bu fırsatı rakibe tanımayız. O mücadeleyi sahada göstermiş oluruz”