“HAKKANİYET ŞART”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu,  Türkiye Futbol Federasyonu’nun alt ligler için aldığı kararda hakkaniyetli hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Vidinlioğlu, Kastamonu bütün değerleriyle, siyasileriyle, belediyesiyle, STK’larıyla, gurbetteki hemşehrileriyle bir bütündür, vücuttur. Kimse yanlış hesabın içerisinde olmasın. Bu yanlıştan doğru çıkmaz. Hakkaniyetli karar alınsın” dedi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun alt ligler için aldığı kararda hakkaniyetli hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Tartışma yaratan karar üzerine dün bir basın toplantısı düzenleyen ve  Kastamonuspor’unplayoff maçlarının oynanması yönünde bir talebinin olduğunu hatırlatan Başkan Galip Vidinlioğlu, “Pandemiden dolayı ligler bu şekilde tescil edilip, playoff maçları dahi oynanmayacaksa Süper Lig ve 1.Lig’de maçlar neden oynanıyor. Hakkaniyet açısından 2.Lig ve 3.Lig’de de maçların oynanması gerekiyordu. Bu şekliyle liglerin tescil edilmesine bizim rızamız yoktur. Kastamonuspor şehrimizin takımıdır, bizim gözbebeğimizdir. Ne gerekiyorsa yaparız. Kastamonuspor’un her daim yanındayız. Elimizi değil gövdemizi taşın altına koyarız. Doğru olan şey mücadelenin yapılıp kim hak ediyorsa onun bir üst lige çıkmasıdır” dedi.

Federasyonun alacağı yanlış karardan doğrunun çıkmayacağını da söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “Sonuçta verilen bir emek var. Yıllarca kıyısından köşesinden dönen bir 1.Lig hedefimiz var. Şehrin hayalleri var. Biz hayallere kavuşmak istiyoruz. Emeklerimizde oynamaya kimsenin hakkı yok. Kastamonu bütün değerleriyle, siyasileriyle, belediyesiyle, STK’ylarıyla, gurbetteki hemşehrileriyle bir bütündür, vücuttur. Kimse yanlış hesabın içerisinde olmasın. Bu yanlıştan doğru çıkmaz. Hakkaniyetli karar alınsın” diye konuştu.

Emeklerinin zayi olmasını kabul etmeyeceklerinin de bilinmesini isteyen Vidinlioğlu, “Sıralamadaki ilk sırada olanları birinci kabul edelim, en iyi ikinciyi de üçüncü çıkacak olan takım olarak belirleyelim düşüncesi doğru bir karar değil. En iyi ikinciden kastınız nedir? Bir mücadelenin yapılması lazım. Futbol masa başında kazanılan bir oyun değildir. Emeklerin zayi olmasına asla kabul etmeyiz” dedi. CM