“Hakkını vereceğiz”

TBMM’nin 26. döneminde ilimizi temsil edecek AK Partili üç milletvekili Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir, dün düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.
Köylü, bunun son dönemi olacağını, Kastamonu’ya hizmet için Ankara’ya gittiklerini söylerken, Çelik, “3 milletvekilliğinin hakkını vermek için gece gündüz çalışacağız” dedi; Demir de bu sözleri onayladı.
TBMM’nin 26. döneminde ilimizi temsil edecek AK Partili üç milletvekili Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir, dün düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.
Kastamonu Adalet Sarayı salonunda düzenlenen mazbata törenine Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, İl Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkcı, AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı başta olmak üzere, ilçe belediye başkanları ve partililer yoğun ilgi gösterdi.
TBMM’de dördüncü dönemini geçirecek olan Milletvekili Hakkı Köylü’ye mazbatasını hakim Saime Can İmre verirken, Metin Çelik ise mazbatasını hakim Ahmet Fındık’tan aldı. Bu dönem ilk kez milletvekili seçilen Murat Demir’e ise mazbatasını hakim Ahmet Çolak verdi.

“SON DÖNEMİM”

Milletvekili Hakkı Köylü, mazbatasını aldıktan sonra yaptığı kısa konuşmada milletvekilliğinde bu dönemin son olacağını söyledi.
Hakkı Köylü, “Bu kürsüden daha önce bir kaç defa hitap etme kısmet oldu. Bu herhalde son olacak. Daha önce de ‘son olacak’ demiştim, ama yeniden milletvekilliği yapmak kısmet oldu. Kastamonulular’ın ve sizlerin çok büyük desteğiyle, gayretiyle ve vatandaşlarımızın oylarıyla milletvekili seçildik. Seçim sürecinde çalışan, gayret eden tüm teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizlere oy veren ve Ankara’ya gönderen vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Ankara’ya Kastamonu’ya hizmet etmek için gideceğiz” dedi.

“HAKKINI VERMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Milletvekili Metin Çelik de, 3 milletvekilliğinin hakkını vermek için gece gündüz demeden çalışacaklarını kaydetti.
Artık Kastamonu’nun sorun ve isteklerine odaklanacaklarını işaret eden Metin Çelik, “Bu yıl karşınıza ikinci kez çıkmış bulunmaktayım. Kastamonulu hemşehrilerimizin ve sizlerin desteğiyle ikinci kez milletvekili seçildim. Rabbim, ülkemize ve Kastamonumuza hayırlı hizmetler yamayı nasip etsin. Seçim sürecinde hiç bir sorun ve tatsız olay yaşamadık. Bundan sonra tabi ki ilimizin sorunlarıyla ilgileneceğiz. Bu dönemde Kastamonulu hemşehrilerimiz 3 milletvekilinin aynı partiden olması yönünde takdir gösterdi. Biz de 3 milletvekilliğinin hakkını vermek için gece gündüz çalışacağız” diye konuştu.

“EN ÇOK TEŞEKKÜRÜ BENİM ETMEM GEREKİYOR”

Üçüncü sıradan milletvekili seçilen Murat Demir ise “Ben bu kürsüye ilk kez çıkıyorum. Umarım milletimiz ve memleketimiz için hayırlı uğurlu olur. Ben bu süreçte bize destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kastamonu’ya hizmet etmek için elimizden gelenin çok fazlasını yapmak için bizi Ankara’ya gönderdiniz. Bu noktada en çok teşekkürü de üçüncü sıradan milletvekili olduğum için benim etmem gerekiyor. Tüm Kastamonululara teşekkür ediyorum” dedi.