“Halkın aklıyla oynanıyor”

  • AK Parti’den geçtiğimiz aylarda ilçesine yeteri kadar yatırım yapılmadığı için istifa eden Doğanyurt İGM üyesi Hüseyin Yavuz, AK Parti İlçe Başkanı Şemsettin Kayıran’ın yollarla ilgili beyanında kamuoyunu yanılttığını söyledi. Yavuz, “2018 yılında yapılan ikinci kat asfalt 2016 yılının programıdır. 5 kilometrelik birinci kat asfalt ise, 2015 yılında parası ödendiği halde yapılmayan bir projedir. Bunların 2018 yılı programı kapsamında yapılmış gibi ifade etmek yanlıştır. Halkın aklıyla iyi oynanıyor” dedi.

AK Parti’den ilçesine yeteri kadar hizmet gelmediği için istifa eden Doğanyurt’un bağımsız İGM üyesi Hüseyin Yavuz, Doğanyurt ilçesinin yollarının yapımına ilişkin basında yer alan haberlere değinerek açıklamalarda bulundu.

AK Parti Doğanyurt İlçe Başkanı Şemsettin Kayıran’ın açıklamalarına cevap eren Hüseyin Yavuz, “5 kilometre yapılan 1’inci kat asfaltı ve 8 kilometre yapılan 2’nci kat asfalt 2018 yılı programında yapılıyormuş gibi gösterildi. 2018 yılında yapılan 2’nci kat asfalt 2016 programıdır. 5 kilometrelik 1’inci kat asfalt ise, 2015 yılında parası ödendiği halde yapılmayan bir projedir. Bunların 2018 yılı programı kapsamında yapılmış gibi ifade etmesi, ayrıca bakımı yapılan yolların da stabilize yapılmış gibi belirtmek yanlıştır. Halkın aklıyla iyi oynanıyor. İlçe başkanını yanlış ifadelerden dönmeye davet ediyorum. Bizim ilçemiz hep sona bırakılıyor. O zamanda hava şartları müsaade etmiyor” dedi.