Hamburgerler Şirin Öğretmen’den

Taşköprülü öğretmen Şirin Purtul, görev yaptığı  Mardin’in Savur ilçesinde öğrencilerinin daha önceden hiç hamburger yemediğini öğrenmesinin ardından kendi elleriyle hamburger hazırlayarak öğrencilerine tattırdı.

Mardin’in Savur ilçesinde bulunan Pınardere İlkokulu’nda öğretmenlik yapan Şirin öğretmen, öğrencilerinin daha iyi bir eğitim alabilmesi için, sınıfındaki eksiklikleri de kendisi yaptı.

Öğrencilerinin hamburgeri hiç yemediklerini ve tadını çok merak ettiklerini öğrenmesinin ardından harekete geçen Şirin Öğretmen, kendi elleriyle hazırladığı hamburgerleri öğrencilerine ikram etti.

Taşköprülü öğretmen Şirin Purtul, “Öğrencilerimle bir sohbet esnasında daha önceden hiç hamburger yemediklerini ve tadını çok merak ettiklerini belirttiler. Bende onlara güzel bir sürpriz hazırlayarak, kendi imkanlarım doğrultusunda hamburgerleri hazırlayarak öğrencilerime ikram ettim. Her birinin yüzündeki mutluluk ve gözlerinde ki gülümseme beni de çok mutlu etti. Öğrencilerimin bu güzel anlarına heycanlarına ortak olduğum için çok mutluyum” dedi.

 

Hamza Sefa YILMAZ