Hamside ucuzluk sevinci

HAMSİ FİYATI 5 LİRAYA KADAR DÜŞTÜ KASTAMONU'NUN ÇATALZEYTİN İLÇESİNDE, BİRKAÇ GÜN ÖNCE KİLOGRAMI 20 LİRADAN SATILAN HAMSİ, 5 LİRAYA KADAR GERİLEDİ. (YUNUS CELAL ARAZ/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'nun Çatalzeytin ilçesinde kilogramı 20 liradan satılan hamsi, 5 liraya kadar gerileyince vatandaşı sevindirdi.

Çatalzeytin’de kilogramı hamsi fiyatının 20 liradan5 liraya kadar gerilemesi vatandaşı sevindirdi.

Denizdeki bereket tezgahlara yansıyınca vatandaşların yüzü güldü. Çatalzeytin ve çevre ilçelerde de hamsi avında yaşanan bolluk hem balıkçıları hem de tüketicileri memnun etti. Hamsi bolluğu nedeniyle tezgahlarda hamsinin fiyatını 5 liraya kadar gerileyince vatandaşlar, balık tezgahlarını sık sık ziyaret eder oldu. 20 TL’den satılan hamsinin kilosunun 5 TL’ye düşmesinin hem kendilerini hem de vatandaşı sevindirdiğini ifade eden balıkçı Mesut Karadeniz, “Çatalzeytin ile Türkeli açıklarında trol balıkçıları tarafından yakalanan hamsiler tezgahlarımızda. Palamuttan yüzümüz gülmedi ama hamsiden yüzümüz gülecek çok şükür. İki gündür 5 liradan satıyoruz hamsinin kilogramını. Müşterilerimiz bol bol hamsi yiyecek bu yıl. Rağbet çok fazla. Hava sıcakları biraz daha düşerse balıklarımız daha da bollaşır diye umuyoruz. Palamutun olmayışı, hamsinin erken çıkmasına neden oldu. Palamutun olmaması hamsinin bol olacağına işaret. İnşallah etkisini gösteriyor” dedi.
Fiyatlardan duydukları memnuniyeti dile getiren Ramazan Yazar adlı vatandaş ise “Balık tezgahlarımız dolmaya gerçekten dolmaya başladı. Biz seviniyoruz, inşallah güzel noktalara gelecek. Balıklar çoğaldıkça fiyatlar düşecek” diye konuştu.)