“Hanönü’nün hakkı Devlet Hastanesi’dir”

Milletvekili Baltacı, Hanönü’de tehlikeli ve ağır iş kolunda çalışan işçi sayısının ilçe dışından gelenlerle birlikte bine yakın olduğuna dikkat çekti.

 

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, seçim sonrası ilçe ziyaretlerini Hanönü’yle sürdürdü.

17’nci ilçe ziyaretinde Hanönü ilçe yönetimiyle toplantı yapıp hem seçim, hem de parti ve ülke gündemine ilişkin fikir alışverişinde bulunan Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Kastamonu İl Sekreteri Mehmet Sezer, CHP Kastamonu Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Reyhan Alemdar, CHP Hanönü İlçe Başkanı Çetin Metin Karakoç ve CHP Hanönü Belediye Meclis Üyesi Melahat Hasgül ile birlikte Hanönü Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı ve Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar’ı ziyaret etti. Milletvekili Baltacı daha sonra esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip ilçenin sorunlarını dinledi.

Hanönülüler Milletvekili Hasan Baltacı’dan özellikle ilçedeki sağlık hizmetlerinin Devlet Hastanesi çatısı altında sunulması için talepte bulundu.Hanönü de ağır ve tehlikeli iş kolunda çalışanişçi sayısının binin üzerinde olduğunu belirten Hanönülüler, Hanönüde Devlet Hastanesi olmasının da yasal olarak hakları olduğuna dikkat çekti.

“HANÖNÜ’NÜN HAKKI”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, şunları söyledi:

“Hanönü de sağlık hizmetleri 29 Nolu Hanönü Aile Sağlığı Merkezi ve Hanönü Toplum Sağlığı Merkezi’nce yürütülüyor. Bugün Hanönü de tehlikeli ve ağır iş kolunda çalışan, ilçede yapımı devam eden maden ocağı ve fabrika inşaatlarındaekmek parasını kazanan işçi sayısı ilçe dışından gelenlerle birliktebine yakındır. Trafik kazaları başta olmak üzere iş kolundan kaynaklanan ağır yaralanmalar durumunda Hanönü’nde ki hemşerilerimiz Taşköprü ve Kastamonu’ya sevk olma zorunluluğuyla karşı karşıya kalmaktadır. Aile Sağlığı Merkezibu gibi durumlarda yetersiz kalmaktadır. Merkezin acilen hastane statüsünde hizmet veren bir yapıya dönüştürülmesi gerekmektedir. Hanönü’nün hakkı devlet hastanesidir. Bu konuda her bir sorumluluktan kaçınmayacağız. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”