Hasan Baltacı: “İktidarın söyleyecek sözü kalmadı”

Seçim çalışmalarını İl Yönetimi ve İYİ Parti yöneticileriyle birlikte Seydiler’de sürdüren ve belediye başkan adayları Halit Cesur için seçmenden destek isteyen CHP Milletvekili Hasan Baltacı, “Bugün çıkıp beka sorunu var diyenlerin partilerinin beka sorunu var. Tüm vatandaşlarımızın sorunlarına tek bir çözüm üretemeyen AKP’nin söyleyecek sözü kalmamıştır. Vatandaşlarımızın sorunlarını değil, kendi yandaşlarının sorunlarını çözmek için çaba harcayanlara 31 Mart’ta gereken cevabı hep birlikte vereceğiz” dedi.

 

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesi ilçe ziyaretlerini Seydiler’de sürdürdü.

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, İyi Parti İl Başkanı Özcan Büyükşen ve il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Seydiler’e çıkarma yapan Milletvekili Baltacı, CHP Seydiler Belediye Başkan Adayı Halit Cesur için Seydiler halkından destek istedi.

İlçede faaliyet gösteren tüm esnafı tek tek ziyaret eden Milletvekili Baltacı ve beraberindeki heyet daha sonra CHP Seydiler İlçe Başkanlığı’nda toplantı gerçekleştirdi.

Seydiler’in halkçı ve sosyal demokrat belediyeciliğe ihtiyacı olduğunu belirten Milletvekili Hasan Baltacı, şöyle konuştu:

“Bugün çıkıp beka sorunu var diyenlerin partilerinin beka sorunu var. Kendi bekasını, ülkenin bekasına endeksleyenler, gece korkudan uyku uyumayanlar, ellerindeki belediyeleri kaybederlerse ülkenin çökeceğini söylüyor. 17 yıldır iktidarda olup bugüne kadar emeklilikte yaşa takılan yurttaşlarımızdan ek gösterge bekleyen kamu personeline, atama bekleyenlerden aldığı ücreti yeterli görmeyen işçilerimize, çiftçilerimizden esnafımıza tüm vatandaşlarımızın sorunlarına tek bir çözüm üretemeyen AKP’nin söyleyecek sözü kalmamıştır. Rejimi değiştirip, yasama ve yargı organlarına talimatlar yağdırarak, muhalefeti susturmaya çalışanlara inat doğru bildiğimiz sözü söylemekten geri durmayacağımızı, hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğimizi, ezilen ve kendisini baskı altında hisseden tüm kesimlerin sesi olacağımızın bilinmesini istiyorum. Söylediğimiz, dikkat çektiğimiz, uyardığımız gibi. Maalesef korkulan ne varsa, işte onun tam ortasındayız. Sanayi üretimi çakıldı. İşsizlik çığ gibi büyüyor. Çiftçi kan ağlıyor. Üretim olmadan istihdam, istihdam olmadan gelir olmaz. Demokrasi, hukuk, özgürlük, güven olmadan da üretim olmaz. Katılımcı, şeffaf, kurallı bir siyasal ve ekonomik düzen kurulmadıkça ekonomik kriz derinleşmeye, Türkiye kaynağını bilmediği odaklara teslim olmaya ve bir duvara çarpmaya doğru devam eder. 31 Mart yerel seçimleri Türkiye için, ezilen vatandaşlarımız için ciddi bir fırsattır. 31 Mart, yerel yönetimlerde yeniden sosyal demokrasinin iktidara geleceği, vatandaşlarımızın dertlerine derman bulabildikleri bir sosyal belediyeciliğin yeniden yükseleceği gün olacak. Vatandaşlarımızın sorunlarını değil, kendi yandaşlarının sorunlarını çözmek için çaba harcayanlara 31 Mart’ta gereken cevabı hep birlikte vereceğiz. Seydiler’de Belediye Başkan Adayımız Halit Cesur’la bu işi başaracağız.”