Hatalı dönüşün acı sonucu

Tosya yolu Doğu Çevre Yolu kavşağında bugün sabah saatlerinde meydana gelen trafik kazasında iki kişi yaralandı. Kaza, kavşağın bir bölümü trafiğe kapalı olması sebebiyle ters yönden kavşağa giren pikap kamyonetin Doğu Çevre Yolu’ndan Ankara yönüne gitmekte olan hafif ticari araca yandan çarpması sonucu meydana geldi. Çarpmanın şiddetiyle kanala uçan hafif ticari araçta bulunan iki kişi yaralandı.

 

Doğu Çevre Yolu Tosya kavşağında bugün sabah saatlerinde iki aracın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında iki kişi yaralandı.

Kaza ters yöne giren bir pikabın hafif ticari araca çapması sonucu meydana geldi. Kastamonu Belediyesi ekiplerinin Tosya yolu üzerinde yapmış olduğu asfalt çalışmaları nedeniyle Doğu Çevre Yolu Tosya Kavşağı’nın şehir merkezine olan dönüşü kapatıldı. Doğu Çevre Yolu’nun Ankara istikametinden gelen 37 AR 198 plakalı pikap kamyonet, kavşağa geldiği esnada dönüşün kapatılması üzerine tersten dönüş yapmaya çalıştı. Bu esnada Ankara istikametine gitmekte olan Satılmış Aydın yönetimindeki 06 ZDE 47 plakalı hafif ticari araca yandan çarptı. Çarpmanın etkisiyle hafif ticari araç yoldan savrularak kanala düştü. Kaza yerine itfaiye ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Yaralı olan Satılmış Aydın ile yanında bulunan Saniye Aydın ambulanslarla Kastamonu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.