“Havalimanı’nda GÜMRÜK OLMAZSA OLMAZ”

KASİAD yönetiminin son toplantısında konuşan Başkan Ayhan Aslan, Kastamonu Havalimanı’nda gümrük açılmasını olmazsa olmaz olarak değerlendirdi ve “Sanayinin ve havalimanının daha da gelişmesi için gümrük olmazsa olmazdır. Bize göre ihtiyaçların en başında gelmektedir. Gümrük olmazsa uçak seferlerinin artması mümkün gözükmektedir” dedi.

KASTAMONU Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Mart ayı Yönetim Kurulu toplantısı Genel Başkan Ayhan Aslan başkanlığında, EUROPA Gümrük Müşavirliği Anonim Şirketi Genel Müdürü Önder Güzel’in ev sahipliğinde İstanbul Şazeli Florya Restorant’ta yapıldı.

Yaklaşık iki saat süren toplantıda, yeni kurulan KASİAD Vakfı hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Genel Başkan Ayhan Aslan, geçtiğimiz günlerde bir toplantı içinİstanbul’da bulunan Kastamonu Valisi Avni Çakır, Kastamonu Belediye Başkanı Op.Dr. Galip Vidinlioğlu,  Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ile yapılan görüşmelere ilişkin yönetim kurulu üyelerine bilgi verdi.

Genel Başkan Ayhan Aslan, görüşmelerde Kastamonu Havalimanı noktasında verimli görüşmeler yaptıklarından söz etti. Havalimanı’nda gümrüğün mutlaka açılmasının önemini hatırlatan Aslan: “Sanayinin ve havalimanının daha da gelişmesi için gümrük olmazsa olmazdır. Bize göre ihtiyaçların en başında gelmektedir. Gümrük olmazsa uçak seferlerinin artması mümkün gözükmektedir” dedi.

KASİAD Genel Sekreteri Cemal Şenol ise yapılan çalışmalarla ilgili kısa bilgi verdi. Dernekte imaj çalışması yaptıklarını kaydeden Şenol: “İnternet sitemizde bazı yenilenmeler yapıldı. Artık üyelerimiz birbirlerine ulaşmakta daha hızlı olabilecekler ve hızlı iletişime geçebilecekler. Alışveriş ve birlikte hareket edebilme noktasında daha aktif ve hızlı hareket etme imkanını yakalayacaklar. Ayrıca yılda bir kez çıkardığımız KASİAD sektörel tanıtım dergimizin yeni sayısı için hazırlıklar devam ediyor. Firmalarınızla ilgili haber ve reklam yayınlatmak isteyenler Ramazan Bayramı’nda yayınlanacak dergide yer almak isteyen üyelerimizin irtibata geçmelerini rica ediyoruz” dedi.

KASİAD Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Dr. Av. Fikret Özkan ise konuşmasında KASİAD  Vakfı’ndan söz etti.

(ABDÜLKADİR AKIN)