Hazarbey’de ilk mezuniyet coşkusu

0
21

Hazarbey Okulları’ndan mezun olan 84 öğrenci için tören düzenlendi.
Törende konuşan Hazerbey Okulları Kurucu Genel Müdürü Orhan Hazer, Dört yıl önce ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’ anlayışıyla bu yola çıktık ve artan bir güçle, inançla, umutla yolumuza hızla devam etmekteyiz ve gururluyuz” dedi.
Hazarbey Okulları 2016-2017 Öğretim Yılı mezuniyet töreni Elit Düğün ve Balo Salonu’nda yapıldı.
Törende konuşan Hazarbey Okulları Kurucu Genel Müdürü Orhan Hazer, “Hazarbey Okulları olarak bundan yaklaşık dört yıl önce başlamış ve okulumuza almış olduğumuz öğrencilerimizin ilk meyvelerini, ilk mezunlarını bugün vermekteyiz. Dört yıl önce ‘Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur’ anlayışıyla bu yola çıktık ve artan bir güçle, inançla, umutla yolumuza hızla devam etmekteyiz ve gururluyuz.” dedi.
Hazer sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çünkü sözümüzü tutarak verdiğimiz en iyi eğitimle geleceğimiz olan yeni nesli yetiştirerek gereken önemi de verdik. Bu akşam öğrencilerimiz hayatlarının büyük dönemeçlerinden biri olan mezuniyet coşkusunu aileleri ile birlikte büyük heyecan ve duygu yüklü olarak tadacaklar. Biz bütün kalbimizle inanıyoruz ki okulumzda saygın bir öğrencilik hayatı geçirmiş olan öğrencilerimiz, bu dönemeci geçtikten sonra da eğitim hayatlarına başarıyla kaldıkları yerden devam edeceklerdir. Bu yıl okulumuzdan 46’sı Sağlık Lisesi (Hemşirelik Bölümü) olmak üzere Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul’dan toplam 84 öğrencimiz mezun oluyor. Mezun olan öğrencilerimize Hazarbey Okulları ailesi olarak bundan sonraki eğitim ve yaşam hayatlarında başarılar diliyor, ailelerini de kutluyoruz.”.

Mezuniyet töreni, Hemşirelik Bölümü mezunu öğrencilerin hemşirelik andını öğretmenleri Yüksek Hemşire Başak Mutlu eşliğinde okumaları ve ortaokul birincisi Sümeyye Tunca’nın ve Sağlık Lisesi Hemşirelik Bölümü birincisi Seda Çanakçı’nın okul kütüklerine isim künyelerini çakmalarıyla sürdü.

Genel Müdür Hazer öğretmenli hayatında aldığı ilk plaketi okulun onur öğrencisi Coşkun Kebecigil’e verdi.

Sağlık Lisesi mezunları adına Faruk Kerem Can, Anasınıfı Öğretmeni Merve Böbüroğlu, 4. sınıf öğretmeni Hüseyin Karakaş, 8. sınıf rehber öğretmeni Fatma Akça, 12 sınıf rehber öğretmeni Başak Mutlu ve Okul öğrenci velisi Mustafa Tuncel günün anlam ve önemini içeren konuşma yaptı.

Anasınıfı ve ilkokulu mezunlarına diplomalarını İlkokul Müdürü Fehmi Can, ortaokul mezunlarına diplomalarını Lise Müdürü Sedat Savaş, Sağlık Lisesi Hemşirelik Bölümü 12. sınıf öğrencilerine de diplomalarını Orhan Hazer verdi.
Bütün mezunlar adına da anasınıfı ve 4. sınıf öğrencileri mezuniyet pastasını kestiler. Ardından da saloınun bahçesinde kep fırlatıp dilek balonu uçurdular.
Programın sonunda DJ eşliğinde konser ve eğlence programı gerçekleştirildi.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER