Hazerbey Koleji yeni kampüsünde

Kolejin kurucu Genel Müdürü Orhan Hazer, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün Batı Karadeniz’in en büyük özel okulunu hizmete açtık. Hem ulusal hem uluslararası başarıya ulaşma vizyonuna da sahibiz” dedi.

 

Batı Karadeniz’in en büyük özel okulu unvanını taşıyan Hazerbey Koleji,2021-2022 eğitim öğretim dönemine yaklaşık 60 milyon liralık yatırımla hayat bulan yeni kampüsünde başladı.

Olukbaşı mevkii Polis Meslek Yüksekokulu karşısındaki30 bin metrekarelikalandakurulan kampüste yüzde yüz İngilizce ile eğitim veren anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bulunuyor. Kampüste ayrıca öğrencilerin kişisel gelişimlerine yönelik hobi bahçeleri, zanaat merkezi, kulüp salonları, yüzme havuzu, spor alanları, cep sineması, konferans salonu, fitness salonu, bale salonu, müzik salonu, resim atölyeleri, fen ve teknoloji laboratuvarları, bilgisayar merkezi, spor salonu, uzay gözlem merkezi ve 5 yıldızlı yurt gibi çok sayıda donatı da yer alıyor.

Hazerbey Koleji yeni kampüsünün açılış töreninde konuşan Hazerbey Okulları Kurucu Genel Müdürü Orhan Hazer, şunları söyledi:

“Öğretmenlik bir sevdadır. Biz bu sevdanın peşine düşenlerden olmak istedik. Kastamonu’nun bir evladı olarak bu memleketten aldığını yine bu memlekete yatıran, gençlerine istihdam; çocuklarına pırıl pırıl bir gelecek yaratabilmek için var gücüyle çalışan bir ekibe sahibiz. Bugün Batı Karadeniz’in en büyük özel okulunu hizmete açtık. Hem ulusal hem uluslararası başarıya ulaşma vizyonuna da sahibiz. Amacımız; bize emanet ettiğiniz çocuklarınızı kendi evlatlarımızdan ayırmadan milli manevi değerlerine bağlı, vatanına sevdalı, bayrağına aşık, başarıya aç, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkaracak nesiller yetiştirmektir. Bu hedefle başladığımız bu yolda hedeflerimizi gerçekleştirecek kudrete de sahibiz. Okulumuzun ilimize, bölgemize ve de ülkemize hayırlı olmasını diliyor emeği geçen tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, her bir taşında emeği olan işçilerimize, hizmetlilerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Hazerbey ailesi sizin ailenizdir. Hazerbey’e hoş geldiniz.”