“Hedef takım haline geldik”

Bölgesel Amatör Lig 4.Grup’ta mücadele eden İl Özel İdare KHS’de antrenör Özcan Karakiraz, 1-1 beraberlikle sonuçlanan Osmancık Belediyespor maçını değerlendirdi.

Osmancık’tan 3 puanla dönemedikleri için üzgün olduklarını söyleyen Karakiraz, “Osmancık deplasmanı belki de Osmancık’ın en iyi oynadığı maçtı. Daha önce izlediğimiz maçlarda Osmancık böyle performans göstermemişti. Takımımızın üst sıralarda olması, rakiplerin bize daha konsantre gelmesine sebep oluyor. Rakiplerin daha konsantre olacağını, hedef takım haline geldiğimizi oyuncularımıza anlatıyoruz ancak bu konuyu daha iyi işlemek gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Osmancık maçına iyi başlamadıklarını söyleyen Karakiraz, “Daha önceki deplasmanlarımıza ters düşer bir şekilde Osmancık maçına iyi başlayamadık, üretkenlik zayıftı ama savunmada iyi işler yaptık. 30’uncu dakikadan sonra maçı dengeledik, daha üretken bir görüntü sergiledik, 45’te de golü bulduk. İkinci yarıya daha kontrollü, dikkatli başladık. Hakemin verdiği-vermediği birkaç pozisyon vardı. O baskıyla birlikte oyuncumuzun yaptığı müdahaleyi penaltı olarak değerlendirdi, beraberliği yakaladılar. Oyundan kopmadık, son dakikalardaki pozisyonları değerlendirirsek daha iyi olabilirdi. 3 puanı almalıydık ama bir puana da şükür ediyoruz” dedi.

Rakiplerin kendilerine karşı daha fazla konsantre olduğunu da söyleyen Karakiraz, “Şimdi artık üstlere oynayan bir takımız. Baktığımızda alt sıralara oynayan takımlara puan kaybediyoruz. Rakipler daha fazla konsantre olarak gelirken biz nasıl olsa kazanırız düşüncesine bazen kapılabiliyoruz bu da böyle sonuçlar doğuruyor. Bunun da üstesinden geleceğiz. Daha doğru işler yapıp sonuca gitmeliyiz” diye konuştu.