Helle Thomsen’le anlaşma tamam

  • Alacağı ücretin 12 bin 500 euro olduğu iddia edildi

Gelecek sezon EHF Kupası, Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda mücadele edecek olan Kastamonu Belediyespor, Hakan Günal’dan boşana baş antrenörlük görevine dünyaca ünlü Danimarkalı antrenör Helle Thomsen’i getirdi.

Son iki sezondur Norveç’te Molde HK’nın çalıştırıcılığını yapan Helle Thomsen’in önümüzdeki günlerde Kastamonu’ya gelmesi bekleniyor.

Ünlü çalıştırıcı daha önce de CSM Bükreş, İsveç ve Hollanda milli takımlarında görev almıştı. Danimarkalı antrenörün Kastamonu Belediyespor’dan aylık 12 bin 500 Euro maaş alacağı iddia edildi.

Kulüpten yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“İsveç ve Hollanda Milli takımlarında antrenörlük yapmış, Avrupa Kupası başta olmak üzere birçok kupayı kazanmış, deneyimli antrenör Helle Thomsen gelecek sezon takımımızı çalıştıracak. Başta Kastamonu hentboluna ve Türk hentboluna eşsiz katkılar sunacağına inandığımız hocamıza, takımımıza hoşgeldin diyor başarı dolu bir sezon geçirmesini diliyoruz.  Helle Thomsen, Kastamonu hentboluna ve Türk hentboluna hayırlı olsun”

Helle Thomsen, kariyerinde İsveç Milli takımı ile 2014 Avrupa Şampiyonası’nda Bronz madalya, Hollanda Milli takımı ile 2016 Avrupa Şampiyonası’nda Gümüş madalya, Hollanda Milli takımı ile 2017 Dünya Şampiyonası’nda Bronz madalya, Hollanda Milli takımı ile 2018 Avrupa Şampiyonası’nda Bronz madalya, 1 EHF Kupası Şampiyonluğu, 2 Danimarka Şampiyonluğu, 1 Danimarka Hentbol Kupası kazandı.