Helle Thomsen’li ilk antrenman; TRANSFER SİNYALİ

“Kadronun 19-20’ye çıkması gerekli”

Hentbol Kadınlar Süper Lig ekiplerinden Kastamonu Belediyespor’da antrenörlük görevine getirilen Danimarkalı Helle Thomsen, takımla ilk antrenmana çıktı. İsveç ve Hollanda milli takımlarında antrenörlük yapan Thomsen, Kastamonu’ya gelip, Atatürk Spor Salonu’nda yeni ekibinin başında ilk antrenmanında yer aldı.

Thomsen, idmanın ardından gazetecilere, uzun bir yoldan geldiğini belirtti. Kastamonu’nun güzel bir şehir olduğunu anlatan Thomsen, “Bugün ilk antrenmanıma çıktım. Sporcuları görmek açısından hızlı bir antrenman gerçekleştirdik. Daha fazla oyuncuya mutlaka ihtiyaç olacaktır. Çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Dünya hentbolunu yakından izlediğini anlatan Thomsen, Kastamonu Belediyespor’u da son bir yıldır takip ettiğini aktardı.

Kastamonu Belediyespor’un bu sezon Muratpaşa Belediyespor’dan transfer ettiği Kübra Sarıkaya ise büyük hedefleri olan bir takım olduklarını dile getirdi. Bu hedefler doğrultusunda elinden gelen çabayı sarf edeceğini anlatan Sarıkaya, “Yeni hocamızla çalışacağımız için çok heyecanlıyım. Sürekli maçlarını izliyor, takip ediyordum. Dünyada sayılı antrenörle arasında. Çok mutlu ve heyecanlıyım.” ifadelerini kullandı.

Kadronun dar olduğunu da ifade eden Thomsen, transfer sinyali vererek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok fazla oyuncumuz yok. Bir oyuncumuz da sakatlıktan döndü. Hazırlıklara başladık. Turnuvalarla bunu desteklemek istiyoruz. İyi takımlarla aynı şekilde oynamak istiyoruz. Hazırlığımız bu yönde. Ama oyuncuya da ihtiyacımız var. Adım adım gitmemiz gerekiyor. 3 kalecimiz 3 pivotumuz var. Yüksek standartlarda oynamak istiyorsak rotasyona ihtiyacımız var. 19-20 oyuncuyla antrenman yapabilmek önemli. Şuan 14 tane sporcuyla antrenman yapıyoruz. 3 tane kalecimiz var 11 sporcu. Oyuncuya ihtiyacımız var. İyi oyuncularımız var. Nasıl birlikte oynayabiliriz, nasıl takım olabiliriz ilk gözlemlerim o. İstekli iyi oyunculara sahibiz. Birlikte nasıl olabileceğimize bakmak için gözlem yapıyorum. Avrupa’da çok güçlü takımlar var. Bu takımları tanıyoruz da. Bunun için tabiki zaman var. Bunları çalışarak göreceğiz. Hazır olmayan bir takım hakkında geleceği konuşmanın çok doğru olacağını düşünmüyorum”

Bilal KAHYAOĞLU