“Hemşerilerimiz bizi denetleyebilecek”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, “Biz hep ‘ortak bir akıl’ oluşturacağız dedik. Bunu da başaracağız. Sahada olduğum süre içerisinde bunun sinyallerini aldım.“Akıllı, şeffaf, katılımcı ve üreten belediyecilik anlayışımızı uygulayacağız. Her hemşerimizin fikrini alacağız. Konunun muhataplarını ve profesyonellerini dinleyeceğiz, sonrasında ortak bir karara varacağız” dedi.

“O yüzden Akıllı Kent Kastamonu başlığımız oldukça önemli” diyen Vidinlioğlu, “E-Referandum ve bilgi servisleri özellikleri ile hemşerilerimiz dertlerini, isteklerini bize iletebilecek, görüşlerini belirtebilecekler. Bizi denetleyebilecekler. Buna imkân sağlayacağız” diye konuştu.

Seçim çalışmalarını kurum ve işyeri ziyaretleriyle sürdüren önceki gün de Şerife Bacı İlkokulu’nu, Kastamonu Belediyesini, Yargı Akademi’yi, Çakıroğlu Kıraathanesini, Avcılar ve Atıcılar Derneğini ziyaret eden MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, “Ziyaretlerimizde bizi güler yüzle karşılayan, çayını, çorbasını paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Biz hep ‘ortak bir akıl’ oluşturacağız dedik. Bunu da başaracağız. Sahada olduğum süre içerisinde bunun sinyallerini aldım. Şehrimizin durumu hakkında sohbet ediyoruz. Yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Hemşerilerimiz de sağ olsunlar, bizimle görüşlerini paylaşıyorlar. Hepsine tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

“Akıllı, şeffaf, katılımcı ve üreten belediyecilik anlayışımızı uygulayacağız. Her hemşerimizin fikrini alacağız” diyen Vidinlioğlu, konunun muhataplarını ve profesyonellerini dinleyeceklerini  sonrasında ortak bir karara varılacağını belirtti ve “O yüzden Akıllı Kent Kastamonu başlığımız oldukça önemli. E-Referandum ve bilgi servisleri özellikleri ile hemşerilerimiz dertlerini, isteklerini bize iletebilecek, görüşlerini belirtebilecekler. Bizi denetleyebilecekler. Buna imkân sağlayacağız” diye konuştu.

“BELEDİYE ÇALIŞANLARINI GÜLLERLE KARŞILAYACAĞIM”

Vidinlioğlu, Belediye çalışanlarına iş güvencesi sözünü yinelerken de şöyle konuştu:

“. Bir de son günlerde bir dedikodu var. Aldı başını gidiyor. Belediye çalışanları ‘bizim halimiz n’olacak?’ diyormuş. Onlar mı soruyor, başkaları mı soruyor bilmiyorum. Ben bütün çalışma arkadaşlarımı çok seviyorum. Çalışacak olduğum arkadaşlarımı da çok seviyorum. Gözlerinin içine baka baka söylüyorum. Hepsi bizim değerimiz, hepsi bizim kıymetlimiz. Ekmeğinin peşinde olmuş, işe girmiş insanları ben hangi vicdanla kapının önüne koyacağım. Böyle bir şeyin mantığı var mı? Günah değil mi? Bu insanlar ailesine, evine ekmeğini nasıl götürecek? İşini yapanla, çalışanla ilgili hiçbir problemim olmaz. Ama liyakat esas. İşini düzgün yaptıktan sonra hiçbirisi ile hiçbir tasarrufum olmaz. Herkes gönül rahatlığı içerisinde gelebilir, sıkıntısını beyan edebilir de. Kim korkutuyorsa yanlış yapıyor. Çünkü ben o çalışanların çoğunu yıllarca görmüşüm. Kimisinin çocuğunu muayene etmişim, kimisinin annesini ameliyat etmiştim. Kimisinin kendi gelmiş. Beni onlar zaten yakinen tanırlar. Ben kimsenin ekmeğiyle oynayacak yapıda biri değilim. Kıyamam ki onlara.”

Vidinlioğlu’nun değerlendirmesinde söyledikleri ana başlıklar halinde şöyle:

“Kültürel faaliyetleri desteklemeye ve genişleterek yapmaya devam edeceğiz”

“Öğrencilerimize her alanda destek olacağız”

“Çocuklarımız paylaşmayı, sosyalleşmesi, beraber oynamayı öğrenecek”

“Biz mevcut hizmetlerden çok daha fazlasını Ankara’dan alır memleketimize getiririz”

“Kastamonu, mesleki eğitim kursları ile tanışacak, üretecek, kalkınacak”

“Kastamonumuzun yöresel ürünlerini markalaştıracağız”

“Evde iş bürosu ile kadınlarımızın emeğine sahip çıkacağız”

“Kastamonuspor kamp alanı projesi düzenli bir gelir kapısı olacak”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu’na Eski Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sayan ile bazı İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyeliği Adayları eşlik etti.