Hentbol dolu haftasonu

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile Araç Belediyespor 15’inci hafta maçlarında bugün rakiplerini konuk edecek. Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Tekirdağ Spor Kulübü’nü, Araç Belediyespor ise Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü’nü konuk edecek. Hentbol Kadınlar 2’nci Ligi’nde mücadele eden Kastamonu GSK ise Play-Off yolunda yarın As Hentbol’u konuk edecek.

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde şampiyonluğun favorisi olan Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, bugün ligde kalma mücadelesi veren Tekirdağ Spor Kulübü’nü konuk edecek. Kastamonu Merkez Spor Salonu’ndaki mücadele bugün saat 17.00’de başlayacak.

Kastamonu Belediyespor, bu karşılaşma öncesinde 2 maç eksikle liderlik basamağının 2 puan gerisinde bulunuyor. Temsilcimiz kazanarak kayıpsız ilerlemeyi hedefliyor. Tekirdağ Spor Kulübü ise bu maç öncesinde 4 puanla 10’uncu sırada yer alıyor. Tekirdağ Spor Kulübü, Süper Lig’deki bir diğer temsilcimiz Araç Belediyespor ile birlikte ligde kalma yarışında.

ARAÇ-ÜSKÜDAR MAÇI ARAÇ’TA

Ligde kalma mücadelesi veren Araç Belediyespor, 15’inci hafta maçında Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü’nü konuk edecek. Araç Spor Salonu’ndaki maç bugün saat 14.00’te başlayacak.

Gelecek sezon Avrupa’da mücadele edecek bir sıralamada bu sezonu tamamlamayı hedefleyen Üsküdar, maçta favori konumda. Maç öncesinde Araç Belediyespor 2 puanda, Üsküdar Belediyespor ise 16 puanda.

PLAY-OFF’A YÜKSELME MÜCADELESİ YARIN

Kadınlar 2’nci Lig E grubunda mücadele eden Kastamonu GSK, yarın Ankara As Hentbol’u konuk edecek. Kastamonu Merkez Spor Salonu’ndaki karşılaşma yarın saat 13.00’te başlayacak. Kastamonu Gençlik Spor, 2’nci Lig Play-Off’u oynamak için As Hentbol maçını kazanmak zorunda. Maç öncesinde Kastamonu GSK 4 puanla üçüncü, As Hentbol 5 puanla ikinci sırada yer alıyor.

Kastamonu GSK, Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün pilot takımı olarak projelendirildi. Temsilcimiz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün destekleriyle hayat bularak bu sezon itibariyle Hentbol Kadınlar 2’nci Lig’de mücadele ediyor.