Hentbolda liselerin büyük kapışması

Liseli Gençler Türkiye Hentbol Birinciliği, Merkez Spor Salonu’nda dün düzenlenen açılış töreni ile başladı. 2 Nisan’a kadar sürecek şampiyonada 8 kız, 8 erkek takımı mücadele ediyor.

Açılış töreninde konuşan Vali Avni Çakır, Kastamonu’nun böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

“Kastamonu aynı zamanda bir hentbol şehridir” diyen Çakır, “Bir çok büyük ilde olmadığı kadar hentbol takımımız var. Bunların yanı sıra basketbol ve futbolda da mücadele eden takımlarımız var. Bu da Kastamonu’nun bir spor şehri olduğunu bizlere gösteriyor. Ben sizleri burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu dile getirmek istiyor ve sizlere gönülden başarı diliyorum” diye konuştu.

ASRAK: “HENTBOL ŞÖLENİNE DÖNÜŞECEK”

Genlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrakda konuşmasında, “Türkiye’nin dört bir yanından 8 kız, 8 erkek toplam 16 takımı hentbol şehri Kastamonu’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. İlimiz marka bir spor şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Kastamonu’da 5 gün boyunca hentbol şölenine dönüşecek karşılaşmalar izleyeceğiz” dedi.

VİDİNLİOĞLU’NDAN YÜKSELİŞ MESAJI

Gençlerin hem pozitif bilimle hem de sporla uğraşması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise, “Hepinizi ilerde inşallah daha iyi yerlerde görürüz. Belediye Kadın Hentbol Takımımızın Şampiyonlar Ligi’ndeki müsabakalarına da ev sahipliği yapan Merkez Spor Salonu’nda karşılaşacak olan takımlarımıza başarılar diler, bu tür organizasyonların devamlılığı adına desteklerimizin devam edeceğini belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.