“Her kör kuruşun hesabını vereceğiz”

Kastamonu’yu Kastamonulularla birlikte yöneteceklerini belirten Vidinlioğlu, seçildiği taktirde Belediyenin malını “Beyt-ül Mal” olarak göreceğini belirtti ve “Her kör kuruşun hesabını vermek zorundayız. İmanla şüphe bir arada olmaz. Ben harcanan her kuruşun hesabını mutlaka ama mutlaka vereceğim” dedi.
TV ekranından seçmenlere seslenen Vidinlioğlu, “Kime oy verdiğine bakmadan herkese hizmet edeceğiz. Hep söylüyorum; zaruri hallerde namazın bile kazası oluyor da seçimin kazası olmuyor. Bir 5 yıl daha eyvah demesinler, onun için gelsinler güvene oy versinler” diye konuştu.

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, 18 Mart 2019 Pazartesi günü Bengü Türk TV’de yayınlanan Günü Raporu programının konuğu oldu.
Belediyecilik anlayışı ve seçildiği taktirde Kastamonu’ya kazandırmayı düşündüğü hizmetleri sıralayan Vidinlioğlu, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin de katıldığı mitingin yankılarının devam ettiğini belirtti ve “Kastamonu gerçekten Türk Milliyetçiliği’nin kalesidir. Kalesi olmaya da inşallah bundan sonra da devam edecektir” dedi.
MHP olarak Kastamonu’da Belediye yönetimini yeniden devraldıkları taktirde “katılımcı, üretken ve şeffaf bir belediyecilik anlayışı” ortaya koyacaklarını vurgulayan Vidinlioğlu, Kastamonu’yu turizmde olması gereken noktaya getireceklerini, yöresel ürünlerin pazarlanmasını sağlayacaklarını, modernlik ile geçmişi bir araya getireceklerini, Kongre Kültür Merkezi’ni şehre kazandıracaklarını söyledi.
Kastamonu’yu Kastamonulularla birlikte yöneteceklerini belirten Vidinlioğlu, şöyle konuştu:
“Ben hayatımın her döneminde dümdüz yaşadım. Bir kör kuruş boğazımdan geçecek diye korkarım. Dünya sadece bu dünya değil. Belediyenin parası sizin paranız değil, belediyenin malı sizin malınız değil. Burada tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. İnşallah 31 Mart akşamı bana Şehr-ül Emin sıfatını verecekler. Belediyenin malını da Beyt-ül Mal göreceğiz. Her kör kuruşun hesabını vermek zorundayız. İmanla şüphe bir arada olmaz. İnsanların şüphe bile duymalarına mahal vermeden sizin o şüpheyi gidermeniz lazım. Onun için hep dediğim bir şey var. Ben harcanan her kuruşun hesabını mutlaka ama mutlaka vereceğim. Belirli aralıklarla hem kamuoyu hem de basınla paylaşacağım. Bu konudaki hassasiyetimizi göstermeliyiz ki insanlar bize güvensinler. Sonuçta bu bir seçim. Elbette bir kazanan olacak, inşallah biz kazanacağız, inşallah Kastamonu kazanacak, inşallah Kastamonu Galip Gelecek.
İnşallah 31 Mart’tan sonra hepimizin yüzü gülecek.
Daha öncesinde hangi siyasi partiye gönül vermiş olursa olsun, biz hizmete talibiz. Kime oy verdiğine bakmadan herkese hizmet edeceğiz. Hep söylüyorum zaruri hallerde namazın bile kazası oluyor da seçimin kazası olmuyor. Bir 5 yıl daha eyvah demesinler, onun için gelsinler güvene oy versinler. Sayın Genel Başkanımız da geldiler, ifade ettiler. Kastamonu’nun ne kadar değerli, önemli ve anlamlı olduğunu. Kastamonu’yu biz istiyoruz. Kastamonu bizim için önemli, Kastamonu kadim ve vizyon bir şehir onun için gelin Kastamonu’yu hep birlikte yönetelim. Herkesin her şey gönlünce olsun.”