“Herkes görevini yapsın”

“İşleri benim kadar takip etmeyenler var”
İl Koordinasyon Kurulu’nda kurum amirlerine yatırımların takibi noktasında uyarıda bulunan Vali Şehmus Günaydın, “Yatırımları benim takip ettiğim kadar takip etmeyen amirler görüyorum. Herkes görevini yapsın” dedi.

“Bu şekilde yol almamız zor”
Kastamonu’nun bu şekilde yol almasının zor olduğunu söyleyen Vali Günaydın, “Yazıyı yazıp beklemekle olmaz. Yazısını yazdık cevap bekliyoruz mantığıyla Kastamonu’da ilerleme sağlayamayız” diye konuştu.
ERHAN VEREN

Vali Şehmus Günaydın, kurum amirlerini yatırımların takibi noktasında uyardı.
Dün yapılan İl Koordinasyon Kurulu’na başkanlık eden Günaydın, Taşköprü’de yapılmakta olan okul inşaatının müteahhitten kaynaklanan problemler nedeniyle tamamlanamadığını ve yine Taşköprü’deki kültür merkezinin fiziki gerçekleşmesinin son toplantıdan bu yana yüzde 99’un ötesine geçememesine dikkat çeken Vali Günaydın, “Yatırımları benim takip ettiğim kadar takip etmeyen amirler görüyorum. Herkes görevini yapsın” dedi.
“YAZI YAZIP BEKLEMEKLE OLMAZ”
Kastamonu’nun bu şekilde yol almasının zor olduğunu da söyleyen Vali Günaydın, “Yazıyı yazıp beklemekle olmaz. Yazısını yazdık cevap bekliyoruz mantığıyla Kastamonu’da ilerleme sağlayamayız. Bir önceki toplantıda da önüme yüzde 99 oranında bitiğiyle ilgili not bırakılan bir yatırım neden halen hizmete açılmıyor. Bu hizmet, müteahhit nedeniyle gecikiyorsa gerekli cezayı kesin. Müteahhitin keyfini bekleyemeyiz. Özellikle okul ve hastane inşaatlarını önemsiyorum. Vatandaş hizmet beklerken, ihtiyaç duyduğu hizmeti uygunsuz koşullarda almaya çalışırken, bu yatırımlar neden bitmiyor?” diye konuştu.

DOĞANYURT TSM İÇİN 100 BİN LİRA

Doğanyurt Belediye Başkanı’nın, coğrafi şartları nedeniyle Toplum Sağlığı Merkezi yapacak arazi bulamadıklarından kamulaştırma yapmak zorunda kaldıkları, ancak bu konuda da gerekli para konusunda sıkıntı yaşadıklarını belirtmesi üzerine, kamulaştırma için Doğanyurt’a 100 bin lira kaynak aktarılması talimatını veren Vali Şehmus Günaydın, şöyle dedi: “Doğanyurt Toplum Sağlığı’nın yapılması için ihtiyaç duyulan kamulaştırma bedelini Özel İdare olarak biz verelim. 100 bin lira veremeyeceğimiz bir para değil. İnsan sağlığı için büyük önem taşıyan bu yatırım karşılığında 100 bin liranın önemi yok.”

ARAÇ BARAJI SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Araç Barajı’nın sözleşmesini imzaladıklarını ve yer teslimini yaptıklarını söyleyen Vali Günaydın, dünkü toplantıda ayrıca Kırık Barajı’nın da en kısa sürede ihale edileceğini söyledi.