“Herkese saygılıyız”

AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, İGM grup toplantısında, MHP’li Emin Çınar’a bir kez daha cevap verdi. Uluay, “Ülkücü camiadan AK Parti’ye oy verenlere söylenen her sözün de önünde durmak durumundayız. AK Parti’nin içerisinde ülkücü de var, sosyal demokrat da var. Bu insanların hepsinin bizim başımızın üstünde yeri vardır. AK Parti’ye oy veren de vermeyen de mert insanlardır. Bize oy vermedi diye kimseyi dışlayamayız. Biz, oy verenin de, vermeyenin de mesajını aldık. Hepsine saygı duyuyoruz” dedi.
Bundan sonraki hedeflerinin, milletvekili sayısını 4’e çıkararak 4-0 yapmak olduğunu da söyleyen Uluay, milletvekili Hakkı Köylü’nün bakan yapılma beklentisiyle ilgili de “Bakan olsa da olmasa da en az bakanlar kadar etkili bir isimdir kendisi. Dolayısıyla Hakkı Köylü bakan olursa bu bizim için sürpriz değil, büyük bir hediye olur” diye konuştu.
ERHAN VEREN

AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, İGM grup toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, Emin Çınar’ın “Sözlerim çarpıtıldı” açıklamasına da yanıt verdi.
Seçimlerde elde ettikleri başarının daha büyük sorumluluk yüklediğini söyleyen Uluay, “Bu başarı bizim üzerime yüklenen sorumluluğun da göstergesidir. Kastamonu’ya vaat ettiklerimizin daha fazlasını kazandırmaya çalışacağız. AK Parti siyasetinde vaadde bağlılık yok, yani vaadin de ötesinde çalışmak var” dedi.
Bundan sonra önlerinde iki hedeflerinin de olduğunu söyleyen Uluay, “Kastamonu milletvekili sayısını dörde çıkarmak ve hepsini AK Parti’den Meclis’e göndermek gibi iki hedefimiz var. Bundan sonraki hedefimiz 4-0 diyoruz” diye konuştu.
Emin Çınar’ın açıklamalarını gayet iyi anladıklarını da söyleyen Uluay, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Seçim öncesi çok polemiğe girmedik ama seçim sonrası girmek durumunda kaldık. MHP’den milletvekili seçilemeyen Emin Çınar benim sevdiğim bir siyasetçi. Talihsiz bir laf etti, sonra da bunu çarpıttılar diye düzeltmeye çalışırken, bence daha da batırdı. Biz çarpıtmadık. AK Parti’ye oy veren ülkücü de olsa, sosyal demokrat da olsa bunun savunmasını yapmamız lazım. AK Parti İl Başkanlığı olarak partimize verilen her oyun takipçisiyiz. Ülkücü camiadan AK Parti’ye oy verenlere söylenen her sözün de önünde durmak durumundayız. Yakışıksız bir ifade vardı, biz o ifadeye karşılık gerekli açıklamalı yaptık. AK parti’nin içerisinde ülkücü de var, sosyal demokrat da var. Bu insanların hepsinin bizim başımızın üstünde yeri vardır. Bizim oy vermeyenlere bir hakaretimiz yok. Biz o kelimeleri kavramları kullanmadan, kötü söz sahibine aittir diyoruz. AK Parti’ye oy veren de vermeyen de mert insanlardır. Bize oy vermedi diye kimseyi dışlayamayız. Biz oy verenin de vermeyenin de mesajını aldık. Hepsine saygı duyuyoruz.”
Başbakan Davutoğlu’nun Kastamonu’ya bir teşekkür ziyaretinin olup olmayacağı yönündeki bir soruya ise Halil Uluay, “Başbakanımızın henüz planlanmış bir ziyareti yok. Ama süreç önümüzdeki günlerde netlik kazanır. Böyle bir programa bizde dahil olursak memnun oluruz. Şu anda Başbakanımızın yoğun bir programı var. Kendisinin takdiridir. Kısa vadede olmasa kış sonu belki olabilir” dedi.
İl Başkanı Halil Uluay, partilerinden 4. kez Meclis’e giden Hakkı Köylü’nün bakan olup olmayacağı yönündeki bir soruya ise şöyle yanıt verdi:
“Hakkı Köylü inşallah bakan olur. Ancak bakan olsa da olmasa da en az bakanlar kadar etkili bir isimdir kendisi. Dolayısıyla Hakkı Köylü bakan olursa bu bizim için sürpriz değil, büyük bir hediye olur. Ama bakan olamasa da üzülmeyiz. Dediğim gibi en az bakanlar kadar etkilidir. Kastamonu’ya ciddi katkısı olacaktır.”
Toplantıya katılan İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı ise Meclis üyelerine bir kez de İl başkanlarının huzurunda teşekkür etmek istediğini söyledi ve “Elde ettiğimiz başarıda Meclis üyelerimizin de büyük bir payı vardır. İnşallah üzerimize yüklenen bu sorumlulukla daha güzel hizmetler yapacağıs. Tüm Meclis üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.