Heyecanlı bekleyiş

İl merkezi ve ilçelerimizde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi okullarda, İŞKUR’un Toplum Yararına Programı kapsamında istihdam edilecek 625’i  temizlik, 145’i kişi güvenlik olmak üzere toplam 770 kişinin belirlenmesi için dün noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi.

Her ilçede Milli Eğitim müdürlüklerinin organizesinde gerçekleşen kura çekilişi kent merkezinde ise Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. İki aşamalı gerçekleşen kura çekilişi saat 10.00’da temizlik, saat 14.00’de ise güvenlik personeli için ayrı ayrı yapıldı.

Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleşen kura çekilişi için Atatürk Spor Salonu’nun dışına da dev ekran kuruldu ve adaylar hem salon içerisinden hem de salon dışarısından kurayı takip etti.

İlimiz merkezinde temizlik personeli olabilmek için 1387, güvenlik personeli olabilmek için de 440 kişinin İŞKUR’a başvuruda bulunduğu öğrenildi.

Kurada ismi çıkan kişiler Milli Eğitim’in belirlediği okullarda İŞKUR tarafından 5 Ekim’den başlayıp 30 Haziran 2021’e kadar istihdam edilecek. (C.M)