Hibe destekli girişimcilik programı

KOSGEB tarafından Yenilenen Girişimcilik Destek Programı ile işyerini kuran girişimcilere 360 bin TL’ye kadar geri ödemesiz (hibe) destek sağlanıyor.

KOSGEB tarafından Yenilenen Girişimcilik Destek Programı ile işyerini kuran girişimcilere 360 bin TL’ye kadar geri ödemesiz (hibe) destek sağlandığı açıklandı.

Bu konuda KOSGEB’den yapılan bilgilendirme şöyle:

“Girişimciliği Geliştirme Destek Programı “Geleneksel” ve “İleri” girişimcilik olarak iki farklı şekilde uygulanmakta olup, her bir desteğin ön şartı girişimci adayının son 3 yıl içerisinde vergi kaydı bulunmaması ve işletmesini kurmadan önce Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlamış olmasıdır.

2020 yılı itibariyle Girişimcilik Eğitimleri de sadece web sayfamız üzerinden online olarak verilecektir.Girişimci adayları 4 modülden oluşan eğitimleri e devlet şifreleri ile www.kosgeb.gov.tr üzerinden tamamlayabileceklerdir. Bu noktada imalat sektörlerinde iş fikri olan girişimci adayları “ İleri Girişimcilik” eğitimini, imalat dışı sektörlerde iş fikri olan girişimci adayları “Geleneksel Girişimcilik” eğitimini tamamlaması gerekmektedir.

Ayrıca; Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’ndan yararlanmaya hak kazanangeçmişten bu güne tüm girişimcilerimiz ve yeni iş kuracak geleneksel ve ileri girişimciler, KOBİ Finansman Destek Programı kapsamında 70 bin TL’ye kadar 0 faizli krediden de yararlanabileceklerdir.”