Hilton için Kuzeykent önerisi

Reysaş'ın patronu ekibiyle geldi

hiltono0Reysaş Holding’in patronu Durmuş Döven, dün teknik ekibiyle birlikte özel uçağını kullanarak geldiği şehrimizde, kurmayı planladığı Hilton Oteli konusunda Vali ve Belediye Başkanı’yla görüşmelerde bulundu.

Döven’e eşlik eden Belediye Başkan Babaş, Kastamonu Hilton için en uygun alanın Kuzeykent olacağı önerisinde bulundu, konunun bu hafta Belediye Meclisi’nde görüşüleceğini söyledi.

Kastamonu için “Gerçekten muhteşem bir şehir” ifadesini kullanan Döven de, “Bu güzel şehre güzel yatırımlar yapmayı planladık. Projemize hızla başlayıp bitirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

 

hiltono2Hilton otellerinin Türkiye’deki yatırım ortağı Reysaş Holding’in patronu Durmuş Döven, dün özel uçağıyla Kastamonu’ya geldi. Teknik ekibini de beraberinde getiren Döven, Kastamonu’da gerçekleştirmeyi planladığı Hilton projesiyle ilgili olarak Vali Şehmus Günaydın ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile görüşmelerde bulundu.

Durmuş Döven’e ziyaretleri esnasında Reysaş GYO Portföy Yöneticisi Alper Alptekin, Özen ve Tulgan Mimarlık mimarları Emre Özer ve Koray Kıdış eşlik etti.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, kurulması düşünülen Hilton Oteli için belirlenen yerleri Reysaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven ve ekibine görselleriyle birlikte anlattı.

Hilton için en uygun alanın Kuzeykent’te olduğu görüşünü savunan Başkan Babaş, otel planlamasının bu hafta Belediye Meclisi’nde görüşüleceğini söyledi.

Babaş, “Şehrimiz açısından büyük önem taşıyan Hilton Otel projesiyle ilgili Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven’le görüştük. Çok faydalı bir görüşme oldu. Otel için hızla proje çalışmaları başlanacak. Yoğun çalışmalarımız sonucu gerçekleşen bu proje şehrimiz açısından büyük önem taşıyor. Büyük bir sorun çıkmazsa Hilton için geri sayıma geçtiğimizi söyleyebilirim” dedi.

hiltono5Reysaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven ise Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın Seyrangah Tepesi projesini çok beğendiğini belirterek, “Kastamonu gerçekten muhteşem bir şehir. Bence Kastamonulular hem böyle bir şehirde yaşadıkları için hem de şehrine bu kadar güzel projeler üreten bir Belediye Başkanı’na sahip oldukları için çok şanslı. Bizler önümüzdeki dönemde bu güzel şehre güzel yatırımlar yapmayı planladık. Projemize hızla başlayıp bitirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.