Home of 3 ortak

 

 

 

Bu yıl 9’uncu kez düzenlenen Travel Turkey İzmir’de Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından “Home of” konsepti uygulandı. Kastamonu, Çankırı ve Sinop’un tek çatı altında toplandığı stant ilgi odağı oldu.

Travel Turkey İzmir, Türkiye’nin ve dünyanın turizm devlerini Fuar İzmir’de buluşturdu. Fuara, Kuzey Anadolu kalkınma Ajansı (KUZKA) şemsiyesi altında katılan Kastamonu, Çankırı ve Sinop Türkiye’de ilk defa “Home of” konseptini uygulayarak tek çatı altında toplandı.

 

TRAVEL TURKEY İZMİR’İN KENDİNİ KANITLAMIŞ BİR FUAR OLDUĞUNU ANLATAN KUZKA PLANLAMA BİRİM BAŞKANI SERKAN DOĞRU, “HAZIRLADIĞIMIZ KARTPOSTALLARI ZİYARETÇİLER SEVDİKLERİNE YOLLAYABİLİYOR. YAKLAŞIK 4 BİN KART, FUAR BİTİMİNDE KASTAMONU, ÇANKIRI VE SİNOP’TAN ZİYARETÇİLERİMİZİN SEVDİKLERİNE GÖNDERİLECEK” DİYE KONUŞTU. (ALİ GÖZETEN - FERRUH SERÇE/İZMİR-İHA)
TRAVEL TURKEY İZMİR’İN KENDİNİ KANITLAMIŞ BİR FUAR OLDUĞUNU ANLATAN KUZKA PLANLAMA BİRİM BAŞKANI SERKAN DOĞRU, “HAZIRLADIĞIMIZ KARTPOSTALLARI ZİYARETÇİLER SEVDİKLERİNE YOLLAYABİLİYOR. YAKLAŞIK 4 BİN KART, FUAR BİTİMİNDE KASTAMONU, ÇANKIRI VE SİNOP’TAN ZİYARETÇİLERİMİZİN SEVDİKLERİNE GÖNDERİLECEK” DİYE KONUŞTU. (ALİ GÖZETEN – FERRUH SERÇE/İZMİR-İHA)

Travel Turkey İzmir’in kendini kanıtlamış bir fuar olduğunu anlatan KUZKA Planlama Birim Başkanı Serkan Doğru, “Burası sektör temsilcilerini buluşturan önemli bir fuar. Biz de Kastamonu, Çankırı ve Sinop’tan sorumlu kalkınma ajansı olarak üç ilimizi tek çatı altında tasarladığımız stantla tanıtıyoruz. Fuardaki genel konseptimiz olan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uluslararası arenada kullandığı ‘Home of’ konseptini ilk defa bölgesel olarak kullanan ajans olduk. Çalışmalarımızı belli bir standarda oturtmaya çalıştık. Farklı değerlere sahip olan illerimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Stant alanımızı da her ilimizin temsilcileri bir arada ama kurumlar değil iller öne çıkacak şekilde tasarladık” dedi.
Ziyaretçilere kentleri tanımaları için bazı interaktif uygulamalar sunduklarını anlatan Doğru, “Hazırladığımız kartpostalları ziyaretçiler sevdiklerine yollayabiliyor. Yaklaşık 4 bin kart, fuar bitiminde Kastamonu, Çankırı ve Sinop’tan ziyaretçilerimizin sevdiklerine gönderilecek” diye konuştu. İHA