Horozculara ceza yağdı

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR (DKMP) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ KASTAMONU'DA DÖVÜŞTÜRÜLEN 84 ADET HİNT HOROZUNU KORUMA ALTINA ALDI. (AYŞE ÜNGÖR/ANKARA-İHA)

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü ekipleri Kastamonu’da dövüştürülen 84 adet Hint horozunu koruma altına alırken, 89 kişiye toplam 346 bin 833 TL para cezası kesildi.    

Akmescit Mahallesi’nde horoz dövüşü yaptırılan bir mekana emniyet güçleri tarafından baskın düzenlendi. Baskında mekanda horoz dövüşüne katılan şahıslara işlem yapılarak, horozlara el konuldu. Polis tarafından mekan sahibi ile birlikte olay yerinde bulunan 89 kişiye Kabahatler Kanunu’na istinaden para cezası verildi. Ayrıca şahıslara Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu” kapsamında kişi başına 3 bin 897 TL olmak üzere toplam 346 bin 833 TL idari yaptırım cezası uygulandı. Dövüştürülen 84 Hint horozu ise Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alındı. İHA