Huzur-2 bloklarında buzdolabından yangın!

Yangına uykuda yakalanan fırın işçisini buzdolabından gelen patlama sesi kurtardı. Bu sesle uyanan ve yangını fark eden Remzi Serçe, doğalgazı kapatarak ve itfaiyeyi arayarak alevlerin tüm apartmanı sarmasını engelledi.

 

Sanayi Sitesi sırtlarında yer alan Huzur-2 bloklarında dün yangın korkusu ve heyecanı yaşandı.

Buzdolabından kaynaklanan ve mutfağı saran yangına dinlenmek için geldiği dairesinde uyurken yakalanan fırın işçisi Remzi Serçe, uykusundan patlama sesiyle uyandığını söyledi.

Fırında sabaha karşı çalıştığı için gündüz saatlerinde dinlendiğini belirten Remzi Serçe, “Uykumdan patlama sesi ile uyandım ve içeriden duman geldiğini gördüm. Mutfak kapısını açtığımda alevler püskürdü. Koşup doğalgaz vanasını kapattım ve itfaiyeye haber verdim” dedi.

Görevlilerin buzdolabından çıktığını söylediği yangına yangın yerine gelen itfaiye ekipleri müdahale ederek kısa sürede de çıkan yangını söndürdüler. İtfaiye ekipleri içeriye aşırı dumandan korunmak için oksijen tüplerini takarak girdiler. Çıkan yangın sonrası ev kullanılamaz hale geldi. Yangın yerinde 112 Acil Sağlık, Kargaz, Enerjisa ve Polis ekipleri de gelerek güvenlik önlemleri aldı. Kargaz doğalgazı, Enerjisa da elektrikleri kontrol amaçlı olarak kesti.