İbrahim dedeyi alevler yuttu

  • Cide Nasuh Mahallesi ve İshakça köyünde çıkan iki ayrı yangın çıktı. Nasuh mahallesindeki yangında küle dönen evde kimsenin oturmadığı öğrenilirken, Soğuksu bölgesindeki İshakça Köyü’ndeki yangında ise evde yalnız yaşayan 85 yaşındaki İbrahim Öztürk, yanarak can verdi.

Cide’de meydana gelen iki ayrı yangında iki ev küle dönerken, alevlerden kaçamayan yaşlı bir adam ise yanarak hayatını kaybetti.

İlk yangın haberi Cide Nasuh Mahallesi Saraçlı Sokak’tan önceki gece yarısı geldi. Kimsenin oturmadığı öğrenilen eski binada meydana gelen yangına müdahale edebilmek için itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı. Yolun dar ve dik olması nedeniyle itfaiye araçları yangın mahalline girmekte zorlandı. İtfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda da yangın kontrol altına alındı ve başka bir bölgeye sıçramadan söndürüldü.

İkinci yangın haberi ise dün sabah saatlerinde geldi. Cide Soğuksu bölgesindeki İshakça Köyü’nde çıkan yangında 85 yaşındaki İbrahim Öztürk, alevlerden kaçamayarak feci şekilde can verdi.

Sobadan çıktığı tahmin edilen yangın rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüdü ve ahşap olan evi sardı. İlk olarak köy sakinlerinin söndürmeye çalıştığı yangına Cide Belediyesi ile Cide Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait itfaiye ekipleri müdahalede bulundu. Evde yalnız olarak yaşayan İbrahim Öztürk ise yanarak hayatını kaybetti. Yangında bir at da yanarak telef oldu.

Her iki yangınla ilgili de soruşturma başlatıldı.