İçişleri’nden hizmet analizi

Kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunulması, yönetimde katılımın sağlanması, bürokratik süreç ve işlemlerin azaltılarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması amacıyla hayata geçirilen İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesi kapsamında İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, dün ilimize geldi.

Vali Yaşar Karadeniz ile makamında bir araya gelen Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “İçişleri Bakanlığı’ndan Jandarma Genel Komutanlığımızın, Sahil Güvenlik Komutanlığımızın, Emniyet Genel Müdürlüğümüzün, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüzün, Afet ve Acil Durum Başkanlığımızın ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüzün temsilcileriyle birlikte Kastamonu’muzu ziyaret ediyoruz” dedi.

İZDES Projesi hakkında bilgilendirmelerde de bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, “İçişleri bakanlığımızın verdiği hizmetlerin hem etkin hem verimli hem süratli hem ekonomik olması ve vatandaş memnuniyetine dayalı bir anlayışla sunulmasını sağlamak amacıyla bakanlık olarak bir dizi proje ve uygulamalar hayata geçirdik. Bunların bir tanesi de İZDES dediğimiz yerinde İzleme ve Değerlendirme Projesi. Bugün bu kapsamda Kastamonu’dayız. Biz, her şeyden önce verdiğimiz hizmetlerin hem hizmeti sunanlar tarafından sevilerek, aşkla, sevgiyle verilmesini hem hizmeti alanlar tarafından ciddi bir memnuniyet seviyesini yakalamış olması için gayret gösteriyoruz. Bu amaçla bakan yardımcılarımızın başkanlığında oluşturduğumuz heyetlerle bütün illerimizi ziyaret ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kastamonu’daki programı hakkında da bilgiler veren Ersoy, “Hizmeti veren arkadaşlarımızla değerlendirme yapacağız, onların değerlendirmelerini alacağız. Daha sonrasında ise hizmet alanlarla, sivil toplum ve meslek odaları temsilcileriyle bir değerlendirme yapacağız ve yine bizatihi hizmeti almış vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret edeceğiz, onlara soracağız, fikirlerini alacağız, desteklerini değerlendirmelerini alacağız. Sonra bir araya geleceğiz Valimiz ve değerli mesai arkadaşları önderliğinde istişare edeceğiz. Buralarda gördüğümüz iyi uygulamaları başka illerimize taşıyacağız ve böylece valilerimizin önderliğinde bütün bakanlığımız hizmet sunucu birimlerinin başkanlarının temsilcilerini tam bir uyum ve koordinasyon içinde milletimize hizmet etmesini ve milletimizin her geçen gün ağırlaşan zorlaşan bu coğrafya şartlarında, ülkemizde huzur ve güven içinde yoluna devam edebilmesini sağlamaya çalışacağız” dedi.  (ERHAN VEREN)