"İdeal dernekçiliğin meşalesini Şile’den yaktık”"

KAS-DER Şile’de kampa girdi…

şilede kasderKastamonu dayanışma derneği “KAS-DER” Genel merkezinin ev sahipliğinde düzenlenen 30. yıl istişare toplantısı  Şile Resort Otelde yapıldı.

Genel başkan Latif ÇİLİNGİROĞLU, genel başkan yardımcıları, KAS-DER şube başkanları,  Kas-der genel merkezi kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri toplantıya iştirak ettiller.

KAS-DER Genel Başkan Yardımcısı İrfan ÖZTÜRK’ün  modaratörlüğün de gerçekleşen istişare toplantısının açılış konuşmasını KAS-DER Genel Başkanı  Latif ÇİLİNGİROĞLU yaptı.  Genel Başkan Konuşmasında, “Otuz yıl önce Kastamonu sevdalısı yedi koca yürekli abilerimiz tarafından kurulan küçük bir çınar, şimdi şubeleri ile otuz yıllık koca bir çınar olarak hizmetlerini vermekte ve vermeye de devam edecektir” dedi.  Çilingiroğlu,rahatsızlığı dolayısıyla  toplantıya  katılamayan   ilk kurucu başkan Yavuz BALLIK tarafından  gönderilen  duygu dolu  telefon mesajını okuyarak  sözlerini sürdürdü.

İlk kez gerçekleştirilen istişare toplantısında alınan kararlar doğrultusunda Kas-der genel merkezince yapılması planlanan çalışmalar;

İstişare toplantılarının daha sık yapılması, teknolojik iletişim ağlarının geliştirilerek , sosyal medyanın daha etkin bir biçimde kullanılması ve üyeler arasındaki haberleşmenın hızlı ve aktif  hale getirilmesi planlanmıştır.

Ayrıca KAS-DER Genel Merkezi ve KAS-DER  şubeleri tarafından yapılacak olan,  Kastamonu’lu hemşerilerimizce  özlenen ve beklenen  faaliyetlerinin startının  verileceği müjdesi de verildi. Alınan radikal kararların  ilk meşalesinin Şile’de yakıldığını belirten ÇİLİNGİROĞLU, vizyon ve misyonumuzla Kas-der’in markasını yüreklere ve gönüllere kazıyacağız diyerek konuşmasına son verdi.

KAS-DER genel başkan yardımcıları Turgay SUCUOĞLU ve Bahadır KİBRİTÇİ,  ideal genel merkez , ideal şube yapısı ve ideal yönetici konularında sunum gerçekleştirirken, genel başkan danışmanı Ercan KÜÇÜKÇAVUŞ da  genel merkez ve şube swot analizini ve sunumunu yaptı. Toplantıya iştirak eden şube başkanlarının görüş ve önerilerinin de alındığı toplantıda, yapılan faaliyet ve aktiviteler  değerlendirildi.  Alınan ortak karar ile daha sık bir araya gelinerek alınacak karar ve kardeş şube etkinliklerinin daha koordineli faaliyetler halinde gerçekleştirilmesi  adına  ve  genel merkeze  yakışır  faaliyetlere  imza atacak projeler üretme noktasında görüş alış verişinde bulundular.

Genel merkez yöneticileri ve şube başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilen istişare toplantısı, düzenlenen müzikli yemek ve çeşitli sportif aktiviteler ile dayanışma ve kaynaşma içinde yapıldı.Toplantı, seminere iştirak eden başkanların katılım belgelerinin takdim töreniyle  sona erdi.