İGM Başkanı’ndan Turaş Otel çağrısı

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkcı, Özel İdare tarafından satışa çıkarılan eski Turaş Otel’in Kastamonu Belediyesi’ne tahsisini gündeme getirdi.

Kayıkcı, “Burayı, eski Devlet Hastanesi’nin yerine yapılacak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi hastalarının uzun süren tedavi süreçlerinde refakatçilerinin konaklaması için Kastamonu Belediyesi Refakatçi Oteli yapsak nasıl olur?” dedi.

 

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkcı, Özel İdare tarafından 25 Eylül’de satış ihalesi yapılacak olan Turaş Otel binası için, Kastamonu Belediyesi’ningeç kalınmadan devreye girmesini beklediklerini söyledi.

Mehmet Kayıkcı, “Turaş Otel binasının satış ihalesinin birkaç gün sonra yapılacağını yerel gazetelerden öğrendik. Henüz geç kalmış sayılmayız. Kastamonu Belediyesi’ne bu binayı tahsis etsek, eski Devlet Hastanesi’nin yerine yapılacak olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi hastalarının uzun süren tedavi süreçlerinde refakatçilerinin konaklaması için Kastamonu Belediyesi Refakatçi Oteli yapsak nasıl olur?” dedi.

İl Özel İdaresi mülkiyetinde bulunan eski TURAŞ Otel binası İl Encümeni tarafından 25 Eylül’te satılmak üzere ihaleye çıkmıştı. Eski Devlet Hastanesi’nin üst kesiminde yer alan ve bir dönem İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde de hizmet veren TURAŞ Otel binasının muhammen bedelinin 4 milyon 850 bin lira, geçici teminatının ise 145 bin 500 lira olduğu açıklanmıştı.