İHH’dan 500 aileye kurban payı

Kastamonu İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği tarafından 500 aileye kurban payı dağıtıldı.

Kastamonu İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu yaptığı açıklamada, hem Türkiye’de hem de dünyada mazlum ve mağdurlara karşı üzerilerine düşeni yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Savaştan kaçan, ezilen, mazlum ve mağdur tüm insanların sorumluluk alanlarına girdiğini anlatan Dağdelenoğlu, “Şehrimize gelen muhacir kardeşlerimiz var. Muhacirlerden dul, yetim ve öksüz olanlar, bakıma ve yardıma muhtaç olanlar var. Aynı zamanda Kastamonu’da yaşayan Kastamonu’nun öz evladı olan yetim kardeşlerimiz, dul ve öksüzler var. İHH olarak düzenli olarak Kastamonu’da yaşayan ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımlar ulaştırıyoruz” dedi.

Yapılan yardımlar hakkında bilgi veren Dağdelenoğlu, şöyle devam etti:

“Bayram öncesi adını vermek istemeyen Türkiyenin önde gelen giyim firmalarımdan birinden gelen 3000 parça hiç kullanılmamış sıfır kıyafetleri ihtiyaç sahibi bin besyuz kardeşlerimize ulaştırdık.Kurban Bayramında hayirseverlerimiz destekleriyle 500 aileye kurban payı dağıtımını gerçekleştirdik. Bu bayramda da cocukları guldurup sevindirdigimiz için ihtiyaçlarının giderilmesine vesile olduğumuz için mutluyuz.” dedi

Kendilerine destek verenlere teşekkür eden Dağdelenoğlu, “Yardımseverler bize olan desteklerini, yardımlarını artırarak hem ilimizde hem de tüm dünyadaki mazlum ve mağdurlara yardımcı olabilirler” diye konuştu.