İHH'den Türkmenlere 25 ton un

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kastamonu İl Temsilciliğince Bayırbucak Türkmenleri ve Suriye halkı için 500 çuval (25 Ton) un gönderildi.

Suriye’de Türkmenlerin ihtiyaçları karşılanması için ekmek ve artan ekmek ihtiyacı için İHH tarafından başlatılan un kampanyası sonrasında toplanan 25 ton un dualarla gönderildi.

İHH Kastamonu Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu, uğurlama töreninde yaptığı konuşmada, ‘Şehitler Diyarı Kastamonu’dan Yiğitler Diyarı Türkmendağı’na Un’ sloganı ile başlatılan kampanya Kastamonulu hayırseverlerin büyük destek verdiğini söyledi.

Dağdelenoğlu, “ Bayırbucak Türkmenlerinin aylardır Rusya ve Esad tarafından bombalanıyor. Türkmen kardeşlerimizin ekmek ihtiyacının karşılanması amacıyla 25 ton un gönderiyoruz. Allah nasip ederse bu yardımların devamı geliyor. Bundan sonra, kuru gıda, çocuk eşyaları ve yine un desteği yapacağız. Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen zulme duyarsız kalamayız.Suriye’deki bütün mazlum ve mağdur kardeşlerimizin, özelde Bayırbucak Türkmen kardeşlerimizemaddi manevi yardımlarla yanlarında olacağız” dedi.

Suriye’de yaşayan Türkmenler için dua edilmesinin ardından yardım TIR’ı yola çıktı.